Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van rá esély, hogy meggyógyuln...

Oliver777 kérdése:

Van rá esély, hogy meggyógyulnak gyógyszeres kezelés nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom ezer kérdést tettem már föl, de erre érdemben még nem kaptam választ. Neonhalak amiken kijött a darakór karanténba rakva. Standhal, algaevőcsík, 2 párduccsík maradt. Hőmérséklet megemelve, napi 15-20 % vízcsere. Gyógyszert nem használok párduccsíkok miatt. Van esély, hogy felépülnek, ha bő 4 nap alatt nem jelentek meg rajtuk fehér pöttyök, de kedélyük se nagyon javul. Elméletileg bő 4 nap alatt 2 ciklus már lezajlott, tünetek meg nincsenek, akkor javarészt el kellett pusztulniuk a parazitáknak, de akkor mért nem javul a kedélyük? Esetleg sót megpróbáljam? Párduccsíkok bírják? Mennyit rakjak 75 literbe?


A lényeg hogy van esély a felépülésre gyógyszeres kezelés nélkül?



2012. márc. 23. 01:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég kevés.

Én írtam legelőször is, kb ilyen időpontban. :) Na akkor kellett volna elkezdeni az egész akváriumot kezelni. Lehet, hogy a párduccsíkok nem bírják, de a darakórt sem! És még mindig jobb néhány halat elveszíteni, mint az összeset.

Vagy őket tettem volna karanténba.

2012. márc. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Több akváriummal, esetleg vödörrel megoldható lenne a dolog, ha a parazitaleválás után azonnal kiveszed a halakat és új helyre teszed.A halak nélküli medencében pár nap alatt maguktól is elpusztulnak.Természetesen ez csak akkor igaz, ha mindjárt az elején észrevetted és nincs visszafertőződés. Sajnos a kiváltó okokat is figyelembe véve, nehéz lesz őket így kikezelned. A só ide kevés, ami elég lenne az már veszélyes mennyiség.Én is azt tanácsolnám, hogy a csíkokat tedd karanténba.A sedhalnak legalább 200literes akvárium kellene.Egy kis segítség a kezeléshez, sok sikert. [link]
2012. márc. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Maguktól :) ez vicces. Ez a betegség paraziták miatt van. Nem fogod tudni nekik megmagyarázni hogy most ne szaporodjatok. Hidd el egyébként az a csíkhal is ki fogja bírni. Legalábbis a kezdeti stádiumban lévő kezelést tuti kibírja. Van benne kockázat de a vesekő műtétben is. De ha nem kezeled az még durvább.
2012. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra nem kapok választ senkitől, hogyha rendesen zajlana a paraziták életciklusa, akkor hogy lehet, hogy a halakon mostmár 5 nap alatt nem jelent meg fehér pötty? 5 nap alatt megemelt hőmérsékleten zavartalan osztódás mellet, ezt a négy halat el kellene borítaniuk a pöttyök a paraziták táplálkozási fázisában, vagy nem?
2012. márc. 23. 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ez így elég orosz rulett szerű sakkozgatás. Részemről én nem tudok neked felelősséggel kijelenteni egy olyat, hogy jó a logikád, és biztos, hogy megússzák a halak.

Egy fertőzött akváriumban vannak, és attól, hogy konkrétan a "dara" nem látszik rajtuk, lehetnek fertőzöttek.


Sajnos, ahhoz képest, hogy egy gyakori megbetegedés, bosszantóan sok veszteséggel járhat. Ha időben elkapod, (dörgölőzés) egy nagy adag szűrőbaktérium beáldozásával megúszod.

2012. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A bedarásodás már a végső fázis, a fertőzés után van, hogy csak hónapok után jelentkezik. A kezeletlen halaknak a szervezetében is megvannak a kórokozók, attól, hogy nem tudnak darásodást előidézően rajzani, még rengeteg problémát okoznak a halaknak.

Kezelés nélkül jó körülmények között elnyúlik a betegség, nem lesz olyan intenzív, de mindenképpen problémákat okoz majd.


Én is csak azt tudom mondani, mint a többiek, hogy azonnal kezdd el kezelni az egész akváriumot, a beteg halakat is. Nálam a costapuros kezelést még a garnélák is túlélték anno, pedig ezerszer érzékenyebbek a harcsaféléknél.

2012. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
* az egészséges halakat is...
2012. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
2 vagyok.Nézd nem úgy jelentkezik a fertőzés, hogy a kirajzást követően a halakon azonnal pöttyöket látsz.A parazita jó pár napig élősködik a hal bőrén mielőtt szemmel is láthatóvá válik.Az, hogy most 5 nap után nem látsz pöttyöket, sajnos nem jelenti azt, hogy nincs fertőzött halad.Kezelés nélkül, nem szokott csak úgy megszűnni ez a fertőzés, gyakran még a kezelés ellenére is van pár áldozat.Ahogy Murr is írta, pár naptól, pár hétig eltarthat a ciklus.Egyes kutatók szerint, az anyaparaziták minden vízben jelen vannak, csak a halak kialakítottak ellenük egy védekező rendszert, ezért csak a legyengült immunrendszerű halakat támadják meg, ha viszont ha már kirajzott, akkor az egészséges állatokat is megtámadja.Nem tudom egyértelműbben leírni, kezd el kezelni a halaidat, mert elpusztulhat az egész állomány.
2012. márc. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Látom nem igazán tudod mitévő legyél, ezért leírom én hogy csináltam. Gondatlanságból nem karanténoztam az új halat és pár nap elteltével megjelentek rajta a pöttyök.A beteg halat egy kis akváriumba tettem, a többit egy nagyobba, sőt még egy nagyobb vödröt is bevetettem, ebbe kerültek a kényesebb halak, harcsák, neonok.Minden edénybe fél rész akvárium, fél rész tiszta víz került.A halak nélküli főakváriumba 100literenként 2db neomagnol és egy adag malachit zöld került 5 nap után 50% vízcsere.A beteg halat, amikor leváltak róla a tokok, azonnal átettem egy befőttes üvegbe és alaposan lefertőtlenítettem, kisikáltam az akváriumot, majd ismét feltöltöttem és egy adag malachit zöldet oldottam a vízhez, a hal 3 napig volt benne, majd 50% vízcsere.A többi hal vízéhez egy adagnyi malachit zöld került, ill a harcsákhoz, neonokhoz fél adag.Ezeknél is 3 nap elteltével részleges vízcserét csináltam majd újabb három nap elteltével visszakerültek az eredeti helyükre.A beteg hal még egy hétig karanténban maradt.Azt gondolom mondani sem kell, hogy minden akváriumot árnyékoltam és intenzíven levegőztettem, sőtt egy-egy kupacnyi tüskéshínárt is betettem hozzájuk.Enni a kezelés alatt nem kaptak semmit.Utókezelésként SERA Fhistamint adagoltam a vízhez és a kajához is.Ami még fontos, minden cuccot alaposan fertőtlenítettem amit használtam.Veszteségem egy neonhal volt, de szerintem az mástól döglött meg.
2012. márc. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Még csak annyit, mivel ez a kezelés elpusztította bontóbacikat, ezért egy hónapig nagyon óvatosan kell etetni és gyakrabban kell részleges vízcserét csinálni, nehogy utána, mérgezésben pusztuljanak el.
2012. márc. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!