Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumban tarthatok...

Várhelyi Peti kérdése:

Milyen akváriumban tarthatok rákot?

Figyelt kérdés
A hozzánk közel lévő tónál fogtam egy rákot és most egy hidegvizes kiss 40literes akváriumban van.Az a kérdésem hogy hogy tarthatom mivel etethetem milyen halakat rakhatok mellé?

2012. márc. 26. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A horgászvizsgából úgy rémlik, hogy a kövi rák, a folyami rák és a kecskerák is védett. Bár nem tudom, te milyen rákot fogtál...


Először is, tudd meg, hogy milyen rákról van szó, mert anélkül nehezen tudok bármit is mondani. De a férgeket szinte minden rák megeszi, meg amúgy más olyan állatokat is, amik elég kicsik ahhoz, hogy meg tudja enni őket.

2012. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj neki adni tubifexet, szúnyoglárvát, egy vékony szelet kígyó uborkát, borsót, fagyasztott kis halat.
2012. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Ha cifrarák, akkor tarthatod törvényesen. Ha nem, akkor inkább engedd el. De még így is jobban járnsz, ha veszel egy kistestű akváriumi rákot. A márványrák például elvan 40 literben, de a hazai rákoknak sokkal több hely kell. Növényeket ne is tervezz, megeszik vagy szétszedik. Egy erős szűrés és a gyakori vízcsere alap, mert ragadozók és sokat zabálnak. Kimászásban bajnokok, jól le kell fedni az aksit. Halat nem lehet rák mellé rakni, legfeljebb ha rákeleségnek szánod. Minden húsfélét, csigát, férget megesznek.
2012. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!