Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sárgás a vizem?

Miért sárgás a vizem?

Figyelt kérdés
Tegnap este csináltam egy kb 50% vízcserét és ma már ugyan olyan sárgása vizem mint amilyen vízcsere előtt volt. Budapesten a 11 kerben lakok.
2012. márc. 28. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Több oka lehet, ennyiből nem lehet megmondani. Írj le többet. Lehet, hogy túletetsz, lehet, hogy borzalmasan gyenge a szűrésed, lehet, hogy nem jól mostad át az aljzatot stb.
2012. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 YourDestiny ***** válasza:
Újonnan indított akvárium?
2012. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül fa a vízben? :)
2012. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aksi adatai:

50 liter

2 szűrő egy akasztós: Aquatic Nature Flow 200 Hang On Filter (akasztós szűrő) és egy Eheim PickUp 2006 (2006020)

Mindkettőben van perlon és sera siporax. Maxon működnek.

napi egyszer kapnak fagyi artémiát csak annyit amennyit megesznek- 2 páncélosharcsa és egy pár kakadu ami épp ma ikrázott le.

folyékony tropika növénytápsót adagolok a vízbe minden nap amikor a lámpa felkapcsol vagy egy kicsit utánna és van egy élesztős co2 őm diffúzorral.

növények: anubias 2 ehinófajta, riccia,valisneria, Najas guadalupensis,

Világítás 2 kompakt égő 23w\db 6500K

Mit írjak még le?

2012. márc. 28. 20:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja igen kb 2 hónapja üzemel, eddig nem volt ilyen problémám. Atalajt egy házilag eszkábált porszival szoktam áttúrni. Van benne 2 db kb 2 éve ázó szőlőtőke, és egy nagy darab gránát lapos kő. A vizet feltöltés előtt sera aquatan-nal kezeltem. A víz 26-27 fokos és minden olyan levél le van szedve a növényekről amin láttam h egy kicsit is el kezdett barnulni. Talaj gyöngykavics alatta van egy kis jbl manadó az alatt pedig jbl aquabasis plus de csak ott ahol az ehinók és a vallisnéria van. Ja és van még benne egy pár microsorium meg egy cryptocoryn wendtii.
2012. márc. 28. 20:19
 6/14 A kérdező kommentje:
el si felejtettem vízcsere hetente vagy 5 naponta 50 % általában.
2012. márc. 28. 20:24
 7/14 anonim ***** válasza:
A szőlőtőkék nem ereszthetnek ennyi színt, tehát én csak a táptalajokra tudok tippelni. Ha a kövekből oldódna ennyi mész, az állatok már halottak lennének. Ha pedig a csapvízen nem látod, hogy sárgás, később sem sárgulhat be.
2012. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szóval a szűrésem rendben van?

A táptalajnak nem kéne egy idő után leülepedni ha feltúrom véletlen? de ez most nem fordult elő ott ahol van ott direkt óvatos voltam és nem is láttam h felzavarosodott volna a víz. Este szép tiszta volt csak most du láttam hogy megint olyasmi a színe mint mielőtt cseréltem volna.

2012. márc. 28. 20:50
 9/14 YourDestiny ***** válasza:

Hát azt nem tudom, hogy a PickUp-ba hogyan tettél Siporax-ot, de ha a szűrőket nem egyszerre szoktad kimosni, akkor a szűrés rendben van. A táptalajokhoz nem értek túlzottan, és szőlőtőkém sem volt még, de valamiért én mégis a fára gyanakszom. Nekem volt, illetve van is egy vasfám, jelenleg a szekrényben. 2 év után is színezett rendesen. Vízcsere után 1-2 nap alatt újra megszínezte a vizet, márpedig az akvárium 150 literes, a gyökér pedig nem volt nagy. Egyébként az állandó 50%-os vízcserét én picit soknak tartom. Oké, hogy tápozol, de szerény véleményem szerint jobb lenne a víz 25-30%-át cserélni. Ahogyan írtad, legfeljebb nem hetente, hanem 5 naponta végzed el a vízcserét. Persze ez csak egy tanács...

Próbáld meg a műgyantát, hátha segít valamit.

2012. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Csak azt nem értem, hogy 2 évig akkor miért nem színezte a vizet a tőke és miért pont most kezdte el?
2012. márc. 28. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!