Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettünk akváriumot és a...

Most vettünk akváriumot és a vizröl szeretnék kérdezni. Hogy csináljak olyan vizet a halaknak ami jo nekik?

Figyelt kérdés
Pl; tele engedem az akvàriumomat vizzel és utàna? Lehet kapni ilyen cseppeket ami halnak megfelelövé teszi a vizet vagy mit kell vele csinàlni?
2012. márc. 31. 09:56
1 2 3
 11/22 Platypus ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy amíg üresen jár az akvárium, addig is etetni kell a bacikat, mert táplálék nélkül nem képesek elszaporodni. Lehet egy kis halkaját szórni az üres akváriumba, vagy valami fehérjetartalmú emberi kaját, pl, egy félborsónyi főtt tojásfehérjét vagy túrót. Ezeknek a bomlásából pont olyan méreganyagok kerülnek a vízbe, amiket később a halak is termelni fognak, és ezeket bontják le a hasznos bacik.


Az így előkészített akváriumvíz alapjaiban még csapvíz marad, tehát kemény és lúgos. Ez nem mindegyik halnak felel meg, de ha jól választod ki a fajt, akkor nem lesz gond. A népszerű elevenszülő fajok például kedvelik az ilyen vizet. Sok díszhalnak viszont lágyabb kell, amit macerás előállítani.

2012. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
ilyen lett ; [link]
2012. márc. 31. 21:37
 13/22 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk én a fűtőt a szűrő mellé tettem volna, és a vízáramot hosszirányba állítanám.
2012. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
és az miért jo ha a szürö mellett van a fütö? kezdö vagyok szoval lehet butasàgokat kérdezek ;) volt akvàriumunk csak gyerek koromba most meg màr nekem van gyerekem ;)
2012. márc. 31. 22:14
 15/22 A kérdező kommentje:
8 növény elég bele ügye? 3 nagy van hàtul...
2012. márc. 31. 22:16
 16/22 YourDestiny ***** válasza:
Hát ööö mekkora ez az akvárium?
2012. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
54l
2012. ápr. 1. 08:09
 18/22 YourDestiny ***** válasza:
Azért attól, hogy milyen növényeket telepítesz, sok függ. Persze a világítás erősségéhez kell igazodni, de egy Eheim belső szűrővel gondolom nem akarsz egy növényes, agyontápozott akváriumot csinálni, szóval amit írtál, minden bizonnyal elég lesz.
2012. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
bocs az offért én is kezdő vagyok, annyi a kérdésem hogy miért nem csinálhatna több növényes akváriumot eheim belső szűrővel?
2012. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
mi az hogy ehim ? ;D
2012. ápr. 1. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!