Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg a gömbmollym...

Miért halt meg a gömbmollym szülés után?

Figyelt kérdés

Tegnap születtek kishalak, sajnos nem vettem észre,hogy terhes volt a gömbmollym.Mára elpusztult az anya pedig eddig semmi betegségnek nem volt jele rajta.Mi lehetett a baj?

Mivel nem láttam,hogy terhes a hal,utólag halásztam ki a kishalakat, úgyhogy jó sokáig kellett turkálnom az akváriumban. Bevihettem valami fertőzést? Vagy túl van zsúfolva az akvárium és nem bírta?110 literes, van benne 10 neon, 8 zebradánió, 6 molly, 2 platti, 2 algaevő hal, 2 csigaevő hal, egy algaevő harcsa, 4 törpe páncélosharcsa, 2 béka,egy sziámi harcos és egy sepregető garnéla.



2012. márc. 31. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gömbmoly pár % élik túl a szülést
2012. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez így elég vegyesre sikeredett, egyáltalán nem optimális a telepítés.

Az eleje még tetszett, de a csigaevő halakat tilos ekkora helyen tartani, mert mindenkit meg fognak verni, a páncélis harcsákból kevés a 4, a békák nem illenek egy ilyen akváriumba, a sziámi szintén necces, szerencsétlen garnéla pedig végképp.


Ez lenne jó: 10 neon, 8 zebra, 6 molly, 1 algaevő és 6 páncélos harcsa.


Valószínűleg a rossz tartási körülmények miatt pusztult el, nagyon le volt terhelve a víz, a terhesség pedig megadta a kegyelemdöfést.

Az aljzat feltúrása szintén, ha nincs rendszeresen porszívózva. Tehát rendbe kellene tenni a dolgokat, talajporszívózás, vízcserék és a halak darabszámának normalizálása.

2012. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A csigaevő halak akkor sem maradhatnak ha csak addig tartom őket amíg kicsik? Eleve úgy terveztük, hogy ha nagyobbak lesznek visszaadjuk őket, csak most a csigák elszaporodása ellen hoztuk őket. Most körülbelül 3 centisek.


Az aljzatot még nem tisztítottuk, mert három hete van csak meg az akvárium és a boltban azt tanácsolták, hogy másfél hónapig ne csináljunk semmit a vízzel.

2012. márc. 31. 10:16
 4/12 A kérdező kommentje:
A békákkal és a garnélák miért nem illenek az akváriumba?látszólag jól érzik magukat.
2012. márc. 31. 10:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Ajaj. Sokkal nagyobb a baj, mint hittem. Az első és legfontosabb, hogy 3 hétig ÜRESEN kellett volna járnia az akváriumnak, majd fokozatosan telepíteni, mondjuk csak 10 neonnal kezdve. Ez így valószínűleg katasztófához fog vezetni. Kezdj részleges vízcseréket csinálni, mondjuk hetente kétszer 15%-ot. Sajnos ha egy eladó tanácsaira hallgatsz és nem teszed tisztába egy könyvből az alapfogalmakat, tragédia lesz a dolgok vége. Folyamatosan fognak hullani a halaid.


A csigaevő halak maradhatnának egy darabig, de túl van zsúfolva az akvárium. Amúgy is, egy friss akváriumban hogy szaporodnak el a csigák?


A békát és a garnélát nem fogod tudni etetni, állandóan zaklatni fogják őket a halak. A garnéla egyedül nem is tartható. Illetve nem mindegy, hogy milyen a béka, mert ha nem a törpe változat, akkor le fogja vadászni a halaidat. Hiszen ragadozó. A garnélát meg pláne, bár elég nagy méretű, de akkor is könnyen sebezhető.

2012. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A 3 hetet a haltelepítés megkezdésétől számolom, természetesen ment előtte üresen.


A csigák a növényeken érkeztek.


A békák törpe karmosbékák, a garnéla kb. 5 cm-es.

2012. márc. 31. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Az oké, de akkor sem szabad ennyi állatot egyszerre betelepíteni, mert a baktériumok nem tudnak ilyen drasztikus változást lekövetni.

A törpe karmosokkal az a baj, hogy nem fog leérni nekik a kaja az aljzatra, a halak mindent felzabálnak majd. Én kézből etettem őket, de nem túl jó minden nap hónaljig benn lenni az akváriumban.

A sepregető garnéla megvan nagyobb halak mellett, de akkora itt a konkurenciája, hogy biztosan problémái lesznek.

És mégegyszer hangsúlyozom, TÚL SOK, túl vegyes. Ennyi különböző igényt nem lehet kielégíteni egy akváriumban.

2012. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Murr

Könnyen elszaporodhattak a csigák, nekem is mikor csináltam új akváriumot. Kaptam egy növényt egyik barátomtól és betettem a már meglévő akváriumba amibe nagyon sok csiga van. Kész lett az én akváriumom, és 1hónap múlva(most) van benne vagy 100kis csiga, kikeltek a peték amik a levélen voltak, hát így szaporodhatnak el. De én csigaevő csigát tervezek ellenük.

Kérdező:

Remélem én nem járok így...:s Nekem is vannak gömbmollyaim igaz nekem csak plattikkal és gömbmollyikkal (+törpeharcsa) De most nézem, lehet az volt a baj hogy a rendes molly fiú bepározhatta a gömb molly lányt... És lehet hogy ebből nem valami jól jött ki szegény kicsi gömb molly. Lehet ezt a 2 fajt nem célszerű együtt tartani.

2012. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Murr: A békákat fagyasztott táppal etetem, az lesüllyed alulra, így tudnak csipegetni, a halak sem érdeklik őket különösebben.


A garnéla felköltözött egy levélre a szűrő befolyásához mióta betelepítettem, azóta naphosszat ott ül és táplálkozik.


A csigaevőket elpasszolom akkor, a bettát meg valószínűleg átköltöztetem egy külön medencébe.


Köszi szépen a válaszokat!

2012. márc. 31. 12:42
 10/12 A kérdező kommentje:

Al Capone:

A csigaevők tényleg kipusztították a csiga petéket, viszont Murrnak igaza lehet, hogy megtámadják a többi halat mert nálunk is megcsipkedték a bettát. Szegény azóta depressziós, úgy látom külön kell tegyem.

Azt nem tudom, hogy lehet-e probléma, hogy sima molly és gömbmolly keveredett, de az első válaszoló szerint a gömbök nem nagyon élik túl a szülést. Most voltam a halas szaküzletben, ott is ezt mondták :(

2012. márc. 31. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!