Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első bettámnál uszonyrothadást...

Első bettámnál uszonyrothadást vélek felfedezni, de nem vagyok benne biztos, kérlek nézzétek meg a képeket. Ha valóban az, még menthető?

Figyelt kérdés

Szerdán hoztam el életem első sziámi harcoshalát, meg egyébként is az első halam. A barátom évek óta tart ilyen halakat, úgyhogy be mertem vállalni. Gyönyörű kis hal, nagyon megszerettem, de nagyon meg is ijedtem, mert ma azt vettem észre, hogy az egyik első úszója ritkább, mint a másik. Egyedül van az akváriumában, de az üzletben több kishallal volt együtt. Csináltam rögtön aznap is képet róla, azt tenném fel először:

[link] nem a legjobb minőségűek, mert itt még a gömbakváriumban volt, de az uszonyai szépen kivehetők

[link]

[link]

ezek pedig már a mai képek:

[link] ez szörnyen homályos, de a kis úszói láthatók szerintem

[link] viszonylag gyakran lemegy az akvárium aljára is

[link] ezen alul elég pirosasak is az úszók, azt olvastam ez is jele lehet, bár ahogy visszanéztem a képeket, ezek már ott voltak rajta (szóval remélem a természetes mintája:( ).


Egyébként nem láttam rajta, hogy kacskán úszna vagy kimerült lenne, de bármi egyéb furcsaságot sem. Szorgosan rakja a habfészkét, habár egyedül van. Éppen azt csinálja most is:) Nagyon nem szeretném, ha ilyen gyorsan már baja is lenne... :(

Remélem miharabbi válaszotokat!


2012. ápr. 1. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A te bettád teljessen egészséges,a kék bettáknak gyakran pirossak a mellúszói.Nekem is ez a fajtám van pont így nézz ki.Egyébként mikor soványodnak az úszóikból fogynak lerongyolódnak de bőséges táplálás útán visszaáll minden a régire,ez nem a te eseted csak ha egy hétig nem kap enni.
2012. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia :)

pihentetted a vizet, mielőtt beletetted a halat? van szűrőd, fűtőd, élő növényed az akváriumban? mekkora az akva?

szerintem nem úszórothadás, de azért várd meg más válaszát is és írd le a tartási körülményeket

2012. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor remélem figyelmetlenségből nem láttam, hogy kicsit megritkult:) Most jelenleg egy kb. 9 literes (méretei alapján kb 8,8l) akváriumban van (még régebben készíttettük, ezért nem standard). 1 vízi növénye van, amit nagyon szeret, oda is gyárt buborékokat. Szűrője nincs, de folyamatban van, kb. fél óra múlva megyünk egy barátnőmhöz felszerelésekért. Eddig nem volt baj nélküle, de jobb felkészülni:)

Nagyon otthonosan érzi magát és elég aktív is. Persze néha rám hozza a frászt, mikor csak úgy megáll és fura pózokat vesz fel... :) De aztán úszik tovább.

2012. ápr. 1. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Gyorsan vegyetek egy nagyobb akváriumot, mert ekkora akvárium egyszerűen képtelenség fenntartani a vízminőséget.

Én már tatrottam 8 literben bettát, tapasztalatból beszélek... Minimum kéne egy 20 literes, meg még jópár növény :)

2012. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még mindig második vagyok, azt elfelejtettem leírni, h a bettám elég hamar elhalálozott...
2012. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én inkább 30 literes akvit javaslok, szűrővel és vízmelegítővel, mert a bettának 26-28 fok kell.
2012. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!