Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy legyen így a vízcsere?

Hogy legyen így a vízcsere?

Figyelt kérdés
Ismerősöm teljesen újraindította az akváriumát durva ecsetalgásodás miatt. A halait kitette vödörbe, viszont minden új lett. Talaj, szűrő (mattent csinált), növények, szóval minden. Ma feltöltötte előkészített vízzel és visszakerültek a halak is. Viszont ugye semmi baktérium a vízben. Mennyi időközönként cseréljen le, mennyit és meddig, hogy szinten tartsa a vízminőséget? Én napi 10 literre gondoltam, de nem vagyok ebben biztos, soknak tűnik, nem akarok neki hülyeséget mondani, nekem nem volt ilyen problémám, sose kellett ilyenre "kényszerülnöm". Szerintetek? 54 literes az akvárium. Köszi előre is!
2012. ápr. 5. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
2-3 naponta 30% szerintem jobb... de ez azon is múlik mennyire van telepítve az akvárium.... ammónia teszttel lehet figyelni milyen gyakorta kell.
2012. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
6 db neonhal van benne eddig neki. Még szeretne 4-et, és majd később (kb. 2 hét) pár db törpe szívóharcsát. De mondtam neki, hogy azt még ne. :) Szóval egyelőre a 6 db neon van neki.
2012. ápr. 5. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Van egy kis 20 literes akváriumom, zebra + spilky csigákkal és növényekkel, heti 1x 30% vízcserével. Arra mikor ránézek, az egyik héten ott vannak a növény levelein a fekete ecsetalga szálak, de nem foglalkozom vele és következő héten meg nincs rajta semmi. Ez teljesen változó, hogy mikor mennyi van benne, de soha nem burjánzik el nagyon. Szerintem ezek a csigák pusztítják róla az ecsetalgát. Nem teljesen, csak annyira, hogy néha egy kicsi nő rajta, aztán néha meg teljesen elfogy.
2012. ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!