Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akváriumom vizének a...

Ha az akváriumom vizének a 20-30%-át cserélem részleges vízcserekor és azt hagyom állni 2-3 napig míg kimegy a klór azaz a víz lehűl nem fog az túl nagy hőingadozást kiváltani az akváriumban amitől az élővilágnak esetleg baja lehet?

Figyelt kérdés

mit tanácsoltok hagyjam radiátor közelében állni a vizet?

egyéb ötlet?


2012. febr. 7. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam venni arra az időre az akvából a melegítőt és úgy állítom be a hőmérsékletet. Esetleg veszel egy kis vízelőkészítőt és akkor előkészített forró vizet tehetsz az állotthoz.
2012. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagy veszel egy gagyi fűtőszálat 2e forintér ami megoldja a gondodat.
2012. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én frissen szoktam az akváriumba önteni,manapság a vízet klóraminokkal és ózonnal kezelik,a felszálló buborékok meg levegő meg co2 ami jó a növényeknek.
2012. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném,hogy vörös neonhalakat tartok két éve.
2012. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Én a bekészített vízből kiveszek pár litert és felforrósítom a mikróban. Aztán várok még egy kicsit hogy elkeveredjen, a molekulák lenyugodjanak, meg visszaoldódjon az oxigén.


A klóramin még veszélyesebb, mint a klór. A jobb vízelőkészítők mondjuk eltüntetik.

2012. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálam itthon van kb 23 fok a lakásban, az akvárium vize pedig 24-25 fok körüli, tehát én beleöntöm a hideg vizet, mert nincs sok eltérés.

Ti kabátban ültök otthon? Mért nem fáztok?

2012. febr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, én sem melegítgetem, jó az szobahőmérsékleten, 20-30% -os vízcserénél még akkor sem lehet gond, ha csak 21-22 fokos a víz, annyi biztosan van minden lakásban.1-2 fok hőingást simán elviselnek a halak, hacsak nem határértéken volt a vízhőmérséklet.Persze sosem árt, ha valaki maximalista és azonos hőmérsékletű vizet használ.:D Jobb ötletem erre nekem sincs, mit forróvíz hozzáadásával beállítani a kellő hőmérsékletre.
2012. febr. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is simán beleöntöttem a hideg csapvizet (250 literes akváriumom volt), heti 10% vizet cseréltem le.

Ez nem okozhat akkora hőingadozást.

Szerintem sok az az egyszerre 30%.

2012. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!