Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az avkáriumotok eleje, és...

Az avkáriumotok eleje, és szélei az ajzatig nektek is piszkos lesz egy idő után?

Figyelt kérdés

nekem ilyen finom kis fehér szemcsés cuccom volt benne, mert eleje csúnya volt, fogtam szépen kiszedtem, nem kellet átrdenzem, pohárral kimeregettem piszkos ajzatot, és tettem helyére újat.. megint kezd olyan lenni, nem nyúlok már hozzá akk mindig megpiszkálom és felszabadíto ma dzsuvát, idegesített de nem tok mit csinálni..


Sötét ajzatnál nem nagyon látszik az tudom..


2012. ápr. 6. 01:09
 1/4 A kérdező kommentje:

2 kiló finom szemcséssel pótoltam vissza, természtesen jól átmostam, 1 hétig állt külön vödörbe vízbe...


most nem olyan vészesen kezd, de tuti pár hónap megint olyan lesz.. mai takarítánál nem nyúltam már hozzá.. és kb. kristály tiszta maradt a víz, ajzatporszívó után is..

2012. ápr. 6. 01:11
 2/4 A kérdező kommentje:
csak idegeyített, mert ugye elején meg széleken az ajzat hozzá ér üveghez, ott nem levegőzik annyira, nem turja semmi sem.. többi helyen nem para.. mindig fogtam kezemmel eltúrtam, aztán meguntam és azon kis részen cseréltem.. azhittem sikerrel járok, ez benne van a pakliba h olyan lesz
2012. ápr. 6. 01:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogj egy vonalzót és néha söprögesd meg vele a homokot.
2012. ápr. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fehér aljzat csak akkor nem algásodik ha nagyon kevés a fényed.


Illetve ha nagyon vastag rétegben van, akkor egy olyan baktériumkultúra tud kialakulni benne, ami zabálja a dzsuvát az aljáról, bár ezt én tengeribe vettem csak észre.

2012. ápr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!