Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a 16 hetes...

Mit csináljak ha a 16 hetes magyar vizslám folyton ugrál rám és már idegesít is meg mindig piszkos lessz a ruhám mivel tanítsam meg hogy ne ugráljon már itt van 10 napja és folyton ugrál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha 10 nap után kiakasztott akk sok sikert hozzá...

Sztem amikor szemből ugrik akk húzd fel a térded és ha neki ugrik, akk egy idő után nem ugrál. A másik meg szidd le és utána próbáld meg leültetni!

2010. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

hahaha hehehe

én pointerem (tiszta mint a vizsla)xd is egyfolytába ezt csinálja :D pedig 13 éves

de háth így kell szeretnni ;) :D

2010. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

2.vok :D

Amúgy ja :D 10 nap és már baj van vele

húhha, xDDD

2010. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2.5 éves Vizslám még mindig nem szokott le róla valószínűleg már nem is fog. De te még leszoktathatod üss egy kicsit az orrára, vagy szidd le.
2010. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bernáthegyim csinálja ezt....:O:D
2010. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a németjuhászom és én sem tudok vele mit csinálni. Leszidom, lefekszik, behúzza fülét, farkát... a következő pillanatban megint ugrik.
2010. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálnod kell, pld. az én kutyám azt csinálja, hogy ha hazajövök, vagy rég nem látott akkor ugrál egészen a fejemig, de ignornálni kell, hátatkell neki forditani és csak akkor üdvözölni amikor lenyugodott. szóval amikor nem tud magával mit kezdeni, ugy kell csinálni, mintha nem is lenne ott. majd idővel megtanulja, TÜRELEM, mi is még csak tanulunk.
2010. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mivel még kis kölyök, így ezt is fogja tenni egy darabig. De ha erről ügyesen leneveled, akkor nem jársz úgy, mint a második válaszoló.

Először is légy nagyobb törelemmel feléje. Ha lelököd úgy fogja fel, hogy játszol vele, és ez egy játék.

Ilyenkor fordíts neki hátat és menj el, ne foglalkozz vele tovább egy darabig. Közben pedig mond, hogy nem ugrassz, nem szabad.

Ha ez nem válik be, akkor ha felugrik, szintén mond a nem ugrassz, nem szabad-ot, majd valami kis elkerített büntető sarokba zárd be még le ne nyugszik, max. 5 perc. Majd folytasd tovább vele a játékot, a foglalkozást. Ha elérted, hogy vele vagy úgy, hogy pár perce nem ugrott rád, akkor dicsérd meg, hogy ügyes vagy, nem ugrottál. Ha már látod rajta, hogy ugrani akar, akkor határozottan szólj rá.

2010. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor rád ugrik akkor ezt azért teszi mert üdvözöl és figyelem fel keltés!Ezt úgy tudod leszoktatni róla h ha felugrik akkor elfordulsz tőle és karbatett kézzel mint egy szobor és amikor ő eléd megy akk fordulj el tőle amikor leült vagy elsétált akk megsimogathatod pár próbálkozás után 98% a siker

remélem segítettem

2010. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem ez az a kisvizsla aki kennelben van, és folyton sír. (másik kérdésben) Csak örül szerencsétlen ha kicsit kijöhet és fel akarja hívni magára a figyelmet. Sokkal több foglalkozás kell neki, séta, játék, futás, hogy levezesse a felesleges energiáit és közben megtanulja mit szabad és mit nem. Egy olyan kölyök, aki robbanásig feszül az energiától és teljesen elönti az adrenalin, nem og tudni önkontrollt gyakorolni, hiába csapkodsz az orrára. Az elfordulós ötlet jó, de ehhez is az kell hogy a kutyával tudj kommunikálni és rendszeresen levezethesse a feszültséget. Az már magánvéleményem, hogy aki fél egy kis piszoktól a ruháján, ne vegyen kölyköt. Tipp:öltözz át játszós ruhába mielőtt foglalkoznál vele...
2010. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!