Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kicsi a neonhalnak az...

Miért kicsi a neonhalnak az 54 liter, a 72 pedig megfelel?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem, mert a neonnak az úszástér miatt kell nagy akvárium és a standard 54 és 72 literes ugyan akkora alapterületű, csak a 72 literes 10cm-el magasabb mint az 54 literes. úszástérben ennek nincs nagy jelentősége, főleg hogy nem felfelé úszkálnak a halak.
2012. ápr. 8. 19:49
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
A 72 liter sem jó, ha nincs legalább 70-80 cm hosszú. A majdnem kocka alakú akvárium nem jó.
2012. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én most a standard boltban kaphatóról beszélek, amire mindenki azt mondja, hogy 72 literben nyugodtan lehet neonhalat tartani.
2012. ápr. 8. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés. Viszont mégis csak kényelmesebb nekik. Pl az én neonjaim imádnak körbe körbe úszkálni. Elindul az első és mind ugyan ott akar úszni. Úgy a növények közt, úgy a szűrővel szemben az áramlásban, és van egy kapásjelző karikám is egy damillal egy 8-as saválló anyához kötve. A technikai megoldásért nem vagyok büszke, de ahogy ez a karika néha fordul a víz áramban, néha fejtörést okoz a neon raj néhány tagjának. Hiszen az első néhány még átúszik, lehet hogy a többinek kerülni kell. Szóval cukik mikor elevenek. Neonoknak nem lehet meghatározni a helyüket az akváriumban. Bizony nekik néha nagyobb helyre is szükségük van.
2012. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom senki nem a 60-as 72 literre gondol. Ha igen, akkor érdekes. Én minimum 70-80 cm-es hosszt szoktam ajánlani, az se baj, ha 65 liter, csak hosszúkás legyen. A 60 cm nagyon holtpont, ezek általában 54 vagy 63 literesek. Inkább a nagyobb. Az általad említett standard 72 liter sem pont a legideálisabb neonhalazásra.
2012. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen igaz! Így az előbbi, "körbe-körbe" úszkáláshoz hozzátenném, hogy egy méter az a körbe-körbe nálam.
2012. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Találkoztam már olyan kérdéssel, ahol 70 centiméteres hosszt javasolnak, olyannal, ahol 70 litert ajánlanak, de olyannal, ahol konkrétan a 72 literes standard akváriumot említi valaki, még nem. Természetesen nem kizárt, hogy én nem botlok bele ezekbe a kérdésekbe. Igazság szerint neonhalakat egy métertől felfelé kéne, illene tartani.
2012. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ha valaki azt mondja, hogy 70 liter akkor nekem a standard 72 literes jut eszembe, de az eléggé aránytalan is lehet ami 70 literes és 1 méter hosszú. Az a baj hogy ti nagyobb akváriumot ajánlotok, de azok nem jelentkeznek itt, akik 60-70 litert ajánlanak. Igazából az ő véleményük érdekelne, mert ti olyan értéket mondtok, ami szerintem is megfelel.
2012. ápr. 9. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egy méter hosszúra nem is mondtam hogy 70 literes, de szerintem más sem. az bőven 130 felett van.
2012. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!