Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam a leendő...

Hogyan tisztítsam a leendő Iwagumi akváriumomat?

Figyelt kérdés
Ez ma már a 2. kérdésem.Szóval a héten meg lesz az új akváriumom és iwagumi stílusúra szeretném megcsinálni.25 literes lesz(tehát 2-3 havonta fogom tisztítani.De ha befutják a mohák és a többi növény,akkor hogy fogom pl. letisztítani az aljzatot?szedjem ki közüle a növényt?
2012. márc. 25. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Abból a 2,3 havonta tisztításból szerintem legyen inkább hetente tisztítás.Ha sok a növényed és nincs túltelepítve az akváriumod akkor nem kell az aljzatot tisztítani, mert a garnélák és a növények elfogyasztják a mulmot.Egyébként ezt a "25 literes lesz tehát 2-3 havonta fogom tisztítani "-t nem nagyon értem, mert minnél kisseb egy akvárium annál gyakrabban kell tisztítani ...
2012. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a 2-3 havonta dolog honnan jött? Biztos, hogy eléggé felkészültél a dologra? Egy ilyen akváriumhoz kellene egy erős külső szűrő, így az aljzat tisztításával nem lesz annyi gond. Egyébként ki lehet szedni a mohákat néha és le lehet mosni őket.

Viszont egy növényes akváriumhoz, főleg ekkorához kötelező hetente legalább 50% vízcsere, a tápozás miatt is.

Az akvakertész oldalakat átnézted már?

2012. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már pár éve próbálkozom akvarisztikával,hobby szinten.A 2-3 hónap onnan jött,hogy a 10 literesemet havonta kellett.Egyébként se tápozás,se co2,se táptalaj nem lesz.Csak full igénytelen növényeket veszek(egy napnyi webes olvasgatás után).De persze a tisztítást azt a ti tippejeitek alapján fogom.
2012. márc. 25. 21:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és tetra easy crystal-om lesz...
2012. márc. 25. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

van egy ötletem, akkor talaj se kell.


Ezt nagyon régen csináltam. Volt egy rácsos műanya doboz, amit közért előtt találtam lomtalanításkor, tudod amiba zöldségeket, krumplit pakolnak, olyan. Na annak az alját körbevágtam csípőfogóval és akkor lett egy fekete merev rácsom. A rácsra meg damillal rátekergettem jávai mohát és azt így leraktam alulra. Tehát ez ilyen kivehető, lemosható kis mohaszőnyeg lap:

[link]

(kicsit több fény kellett volna rá, akkor szebb lett volna)


később meg csináltam ilyet, ez weeping moha rákötve damillal vasfára:

[link]

Ha ilyeneket lepakolsz egymás mellé, az is jó és nem kell alá talaj, könnyen kivehető, szétszedhető.


ez jávai moha, na itt nincs is talaj, csak sok vasfa egymás mellett, ennek egy hátránya van, hogy az új vasfa még nagyon meg tudja színezni a vizet:

[link]


Azé jobb a rács.

2012. márc. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!