Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez az akváriumba?

Mi lehet ez az akváriumba?

Figyelt kérdés

tegnap vettem észre, hogy az akvárium mondhatni tele van apró kis állatkákkal..Olyanok mint a kagylók csak kb 1 mm-esek.. barnák, kemény meszes héjuk van és egy kicsit mintha átlátszó lenne az a meszes héj..először azt hittem halikrák de amikor megláttam hogy tudnak úszni más nem jutott eszembe .. gondoltam még szúnyoglárvára mert van hogy azt kapnak enni, és gondoltam lehet hogy azok.. de az nem így néz ki...:/ kagyló meg hogy kerülne az akváriumba magától?...

Nem tudja valaki hogy mi lehet ez? valami élősködő vagy teljesen ártalmatlanok? volt már valakinek ilyen? ha igen mit kell ilyen esetben tenni?:S

Válaszokat előre is köszönöm.


2012. ápr. 9. 14:31
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Hát ha úszik, akkor tuti, hogy nem kagyló, de csiga se. Mivel lefotózni lehetetlen, passz. Kíváncsi vagyok.
2012. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Kagylósrák. Ártalmatlan, viszont akkor szokott elszaporodni, ha sok a mulm.


Gugli képek: Ostracoda

2012. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:

Waw! Nézd a jó oldalát: halkaja :D

Azt írják, kemény, meszes alapanyagú külső héjjal (páncéllal) rendelkeznek. Ezt megemésztik a halak?


Bocs az offért!

2012. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Igazából nem egy jó halkaja. A halak emésztőrendszere eleve nem valami erőteljes enzimek meg ilyesmik szempontjából, a gyomrukban még a férgek is sokáig életben maradnak. Mire egy kagylósrák az atombiztos páncéljában feloldódna és hasznosulna, már ki is ért a hal másik végén. Ha meg túl sokat zabál belőle egy hal, bélelzáródást is okozhat, de ehhez jóval több kéne, mint ami egy akváriumban terem, tehát aggódni nem kell, csak planktongyűjtésnél hanyagolni kell ezt a fajta kaját.
2012. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. megnéztem a képeket és tényleg ő az.. a kagylósrák... már csak annyi lenne a kérdésem hogy hogy kerül a vízbe? a halhajával? vagy nem értem hogy keveredhetetett oda ha eddig nemvolt, most honnanan jött elő?:D
2012. ápr. 9. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
szis nekem is pont ugynez a problémám csak azt tudom mondani mindenképp szedd ki őket míg kevesen vannak mert én sem szedtem ki és napról napra elérték az 5-6000-számot!! (nem hazudok nyüzsögtek az akváriumban) az hogy hogyan kerül bele számomra is rejtéjly!!!! :D
2013. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!