Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élhet e Magyarországon a Lazac?

Élhet e Magyarországon a Lazac?

Figyelt kérdés
Mert ha igen veszek egy hídégvizű bányatavat, megsózom, és snecivel fogom etetni. (mármint a lazacokat) Csak megnőnek 4-5 kilósra?
2012. ápr. 9. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
!
2012. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szaporíthatod, de nem él itt, hegyi patakokban, hidegebb vizű folyókban él szerintem
2012. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
grizli medvéket is tegyél mellé, akik kifogják
2012. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már úgy értem hogy Skóciából idehozom a lazacot és itthon megnövesztem. Ott is mesterséges helyeken tartják már 35 éve...Egy egész iparág épült rá, és hulladékból préselt táppal etetik, annál a magyar sneci jobb...
2012. ápr. 9. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mesterségesen tógazdaságokban, vagy medencében, valahogy biztos lehet, de mittudomén hogy, én nem vagyok lazac szakértő :)
2012. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%
A bányatónak az a szépséghibája, hogy rendkívül alacsony benne az oxigénszint a kis vízfelület és a nagy vízmélység miatt. Totálisan alkalmatlan haltenyésztésre.
2012. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehet Angliában mély bányatavakban rózsás márnát találni? Nem akarom tenyészteni csak felhizlalni és megenni esetleg eladni az Auchan áruházba mint hungarikumot.
2012. ápr. 10. 07:46
 8/12 Platypus ***** válasza:
100%

A bányatavakban is megél néhány hal, nem mondom hogy halott területek. De közel sem ideális élettér, pláne nem egy nagy oxigénigényű, áramló vizet kedvelő halnak, mint a lazac. Összességében a legszegényebb élővilágú vizes területek hazánkban. Ha már halat akarsz nevelni teljesen kezdőként, akkor inkább olyan fajban kéne gondolkoznod, aminek nálunk is van már hagyománya, így információk arról, hogyan működik és hogyan nem működik a mi viszonyaink között. Például a pisztráng ilyen.


A lazac gyakorlatilag csak az első életévét tölti édesvízben, utána tengerben fejlődik. A sós vizet nem tudnád reprodukálni. Nem úgy megy, hogy megsózol egy tavat. Nem lehetne stabilan tartani a koncentrációt és nem működne rendesen a nitrogénciklus egy relatíve kis helyen. Arra is kíváncsi lennék, mit szólnának a vízügyesek, ha egy teherautó sót akarnál egy tóba önteni, mert az nem maradna ott és ki tudja mekkora területen sózná fel a talajvizet.

2012. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A halakhoz eléggé értek, és csak egy kicsit növelném meg a sószintet és amint mondtam a UK-ben régóta meterségesen tartják ezt a halfajt.
2012. ápr. 10. 20:32
 10/12 Platypus ***** válasza:

Na de a lazac neveléséhez nem kicsit kéne megnövelni a sószintet. Az ivadékot édesvízi tavakban nevelik, de 100gramm súly fölött már tengerben tartják őket. A félsós víz csak átmenetileg alkalmas a tartásukra, amikor szoktatják őket a tengerhez. Meg a tengernek még van egy hasznos tulajdonsága, hogy szinte végtelen nagy, így a halak által termelt ammónia azonnal távozik az elfogyasztott oxigén meg pótlódik. Egy tóban ez nem így működik. Van ennek ám szakirodalma is pár könyvtárnyi. [link]


De irigylem az elképzeléseidet, bárcsak nekem lenne pár millióm ilyesmivel szórakozni. Nekem a koi ponty tenyésztése jobban tetszik, ahhoz kiválóak az ország adottságai és elég durva ára van a kiállítási minőségűeknek.

2012. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!