Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha így rétegzem az aljzatot,...

Ha így rétegzem az aljzatot, akkor oké?

Figyelt kérdés

Legalulra JBL Aquabasis kerülne, majd felé bazaltzúzalék( hányas méretet ajánljátok?). Vagy legyen csak magában JBL Manado? Melyik szebb egy garnélás akváriumba? Vagy mi nézne ki jól még elérhető áron? A bazaltos változat nem kavarodna fel? Linkelnétek képeket a bazaltosról, és a manadósról?

köszönöm!


Ui.: tudom, hogy már feltettem hasonló kérdéseket, de legyetek szívesek rágjátok a számba, mert akkor biztos, hogy nem rontom el:)



2012. ápr. 10. 16:46
 1/7 Dergo97 ***** válasza:

Az első változat jó lesz.

Ó és a bazaltzúzalék nem tudom hogy milyen méretben vannak, de minimum 1cm-es legyenek szerintem a darabok.

2012. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van ilyen méretben is: [link]
2012. ápr. 10. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
a bazalt szebb
2012. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

és a táptalaj is jó alá? valami Cryptocryone vagy miféle növényeim vannak:) egy adag jávaira is beruházok. egyszer vettem mohát, de az olyan trutyi volt. szinte fél centis darabkákra volt szétesve. aztán megmurgelt az, és vízicsillag nőtt a helyére:) egy teljes talajcserénél hogy telepítsem vissza a bacikat?


:)

2012. ápr. 10. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Vegyél néhány vödröt. A vizet ami van benne azt mindet halakkal együtt vödrökbe kirakod, belógatsz nekik egy levegőztetőt. A szűrőt is berakod egy vödörbe de abba ne legyen hal, nehogy kicentrifugázza őket. A vödröket le is takarhatod valamivel hogy a halak ne ugorjanak ki.


Aztán lehet kiszedni a régi talajt, kimosni szivaccsal az akváriumot, bele a táptalajt és a tetejére a jól átmosott bazaltot - szóval még ehhez is kell egy vödör. Aztán feltöltöd csapvízzel, és utána le is szívhatod egyből, mert az első feltöltés tuti hogy nagyon poros lesz, aztán másodikra próbáld lassan feltölteni egy vékonyabb csővel pl hogy az akvárium tetejére felteszed a vödröt és onnan folyatod lassan a vizet bele. Tehetsz a vödör vízbe egy kis SERA Aquatant, jól elkeverve ha gondolod. De nem kell teletölteni, a fele régi vizet a vödrökből is visszaöntheted bele, illetve amennyit tudsz annyit.


Aztán beleteszed a szűrőt és kész. Megvárod hogy szépen letisztuljon minden és visszateszed a halakat is.

2012. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most redeket szeretnék betelepíteni. igazi garnélás akváriumom lesz. nem fogja zavarni őket a 600l/órás külső szűrő, és az eheim pickup 2010?
2012. ápr. 10. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:

A külső szűrő szívó ágára húzzál egy szivacsot, mert különben belemennek.


Az eheim szűrőbe is be fognak mászni, arra meg húzhatnál egy harisnyát, vagy egy szúnyoghálót.

2012. ápr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!