Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a legértelm...

Szerintetek melyik a legértelmesebb díszhal?

Figyelt kérdés

sokféle díszhalam volt már de szerintem az eddigi legokosabb az a papagájsügérem volt látszott h intenzíven figyelte ami körülötte történik és mintha érdekelte is volna...

kíváncsi vagyok nektek mi a rálátásotok



2012. ápr. 11. 16:17
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
51%
A papagájsügér egy mesterséges hibrid. Mitől lenne több esze, mint a többi halnak? Az aranyhalra is sokan azt hiszik, hogy okos, pedig csak azért mászkál oda, ahol mozgás van, mert azt hiszi kajaidő van :)
2012. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dergo97 ***** válasza:
Algaevő harcsa(anci) :)
2012. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként szerintem a legtöbb sügérfaj, pont az ivadékgondozó és területvédő természete miatt.
2012. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem van sokféle halam, de az ilyen pontyfélék, ponytlazacok nem igazán értelmesek... a maguk hal szintjén jól elvannak, észreveszik ha mozgás van, meg kaja idő, de ennyi.


Van még pár törpe gömbhalam, na ők már jópofák, mert megismerik a dobozt, amiből a kukacokat kapják... meg az etető csövek akkor is megcsipdesik, ha nincs is benne kaja, mert tudják, hogy onnan szokott jönni... már ha ezt értelmesnek lehet nevezni :D Ők nem bújnak el a növényzetbe akkor sem, ha valaki benéz az akváriumba, sőt, direkt odaúsznak és megnézik, ki az... Ilyen szempontból különböznek a többi díszhalamtól...

2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

az utolsónak:

:DDD jópofa lehet

2012. ápr. 11. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
nkeem a vitorlásaim a legokosabbak. szeretnék törpe gömbhalat tartani, de nem tudok beszerezni egyszerűen sehonnan.
2012. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a betta is okosnak tűnik..enyém nem bujkál, sőt inkább érdeklődik és mutogatja magát, kaját lecsipkedi az ujjamról is:)
2012. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sügérek a legértelmesebbek. Közölük talán a márvány sügi.
2012. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A zöld gömbhalamnak lézerceruzát huzgáltuk előtte és követte, mint egy macska, és ő is odajött mindig. Szerintem azt hitte, hogy mi vagyunk az akváriumba és ő van szabadon, mert úgy bámult kifele, mindig azt leste hogy vajon mit csinálunk.


Értelmes volt a márványsügerem is.

[link]

Ő mindennap átrendezte az akváriumot, vitte a szájába a növényeket ide-oda mint ahogy a kutyák szokták a játékokat. Persze a növények ezt nem bírták, szétszakadtak, ezért raktam be neki műnövényeket is és épített belőlük barikádott és mögébújt és onnan figyelt kifelé, hogy nézzük e. Bújócskázott és azt várta hogy nézzük, mint valami kisgyerek. Meg lukat is ásott a talajba és belefeküdt néha.

2012. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!