Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvaristának mekkora...

Kezdő akvaristának mekkora akvárium ajánlott, és milyen halfajokkal?

Figyelt kérdés

7 éve már tartottunk díszhalakat, de azokat nevelőapám gondozta.Akkoriban egy 200 literes akvárium állt "rendelkezésünkre", de mivel nemrég költöztünk lakótelepre, egy ekkora akvárium nem férne el a lakásban.A régi akvárium már nincs meg sajnos.

Elhatároztam, hogy szeretnék halakat tartani.Teljesen kezdő vagyok; külalakról felismerem a fajokat, de az együtt tarthatóságot, szükségleteket már nem igazán tudom. :S

Annyit tudok, hogy a tengeri halfajok egyáltalán nem valók egy kezdő számára.^^



2012. ápr. 12. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb, de 50-60 liter minimum, inkább nagyobb. Minél nagyobb, annál könnyebb gondozni. Első körben elevenszülőket (guppi, platti stb.) javasolnék. Azt javaslom, regisztrálj az akvarista.hu-n, olvasd el az ingyenes e-bookjaikat és ha még mindig nem világos valami, kérdezz a fórumon.
2012. ápr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tíz év akvarizálás útán rájöttem,hogy a 1oo 125 literes aksik a legjobbak minden szempontból,pl. ár,nagyság,karbantartás,áram fogyasztás stb.
2012. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor guppi és platti.^^ Ilyen kicsi halakat még nem tartottunk, két hatalmas vitorlás mellé nem mertünk venni. :S

Még egy kérdés: kék vagy gyöngygurámit tarthatok guppi mellett?Régebben voltak kékek, de azok 20 centisre megnőttek.Ha betenném a kicsik mellé, gondolom felfalnák őket. :S

2012. ápr. 13. 00:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehet e tartani vele, szerintem nem, de a guppiknál nagy beltenyészet szokott folyni és szerintem a legtöbb guppi már a boltban alapból úszórothadásos beteg.


Tudnám javasolni inkább pl a karcsú díszmárnákat és a fekete tetra halakat. Őket 100 literbe tartottam együtt régen és nagyon jól elvoltak. Asszem volt kb 8db márna és 6 tetra volt. Ezek nagyon nyugis halak voltak.


És állítólag a baltahasú lazac is egy nyugis hal, bár olyanom még nem volt.

[link]



Én nano halakról tudnék inkább regényeket írni, mert azt tartok mindenfélét, de azok nagyon kicsik 1-2 centisek. Csak én jobb szeretem a kisebb halakat, mert azoknak kisebb akváriumban is van elég helyük úszni, és egy nagyobb csapat mini hal elég jól tud kinézni egy nagy akváriumban is, ahogy együtt rajoskodnak.

[link]


Szerintem nézegessél halakat, Youtube-on nézz róluk videókat, aztán talán akkor el tudod dönteni, hogy mi tetszik neked igazán. Olyan halat ne vegyél ami nem annyira szimpi, mert sokáig fogod nézni őket és ha nem tetszenek akkor hamar megúnod és nem fogod etetni, meg vizet sem akarsz cserélni náluk.

2012. ápr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Ha kezdő vagy, akkor ezzel kezdem:


[link]


[link]


63 literestől (ez egy standard méret) kisebbet nem nagyon jó venni, inkább nagyobbat.

2012. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdő akvaristáknál a gyakoribb kérdések általában riasztóak. Épp hogy eldöntötted hogy szeretnél halakkal foglalkozni, és máris 65 litert ajánlanak. Hiszen náhányan 25-30 literben is vidáman tartanak halat. Fogadd meg tényleg 65 Liter környékét célozd meg, és csak felette gondolkozz. 30 Liter tényleg csak növényeknek, és 2-3 hal (nano méretű) számára lehet megfelelő.
2012. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!