Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kezdő akvaristának elsőre...

Egy kezdő akvaristának elsőre mekkora akvárium ajánlott (literben)?

Figyelt kérdés
2007. júl. 12. 11:49
 1/7 anonim válasza:
100%
60 vagy 70 literes szerintem, az akvarisztikának így nem csak a szépsége, hanem rossz oldala is megmutatkozik. Itt az algákra és egyéb szennyeződésekre, a tisztítással való bajlódásra gondolok.
2007. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Attól is függ szerintem,hogy mekkora halakat akarsz.
2007. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
19%
Szerintem akvariumnak csak 100 liter felleti tartályokat lehet tekinteni. Szerintem könnyebb dolga van a kezdőnek egy nagyobb akváriummal, csak költségesebb.
2007. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

elősör én 40 literessel kezdtem aztán duplá

ztam! kb.40 liter de csak könnyen tartahtó halat rakj bele pl: szifó, platti, guppi, neonhal, kolibrihal, algaevő

2007. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
10l-el kezdtem.30l alatt nem érdemes
2008. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kzs ***** válasza:
83%

Nehéz kérdés.

Egy kisebb akvárium nem igényel nagy helyet. Viszont minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb ápolni, vagyis a biológiai egyensúlyt fenntartani. Ellenben egy nagy akvárium számára állvány is kell, ami azt az irgalmatlan víztömeget el is bírja. Az állványt külön kell megcsináltatni egy lakatosműhelyben.

De konkrétan a kérdésedre válaszolva, szerintem 50 literes lenne a legjobb.

2008. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 2009 októbere óta vannak halaim(édesviziek)És én most 5-öt tartok 25 liter vízben.DE nemsokára veszünk még 3-mat bele!
2010. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!