Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a megoldás? (több lent)

Mi a megoldás? (több lent)

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne,de először röviden vázolom a helyzetet.

Jó fél évig egy 10 literes aksim volt,guppikkal.Persze teljesen felelőtlenség volt,de most már mind1,túladtam rajta.Most 25 literen tartok guppit(1 hím,2 nőstény).Van még egy garnélakolóniám is alattuk.Az új akvárium félig meddig növényes,de csak világítok,meg tápozok,semmi Co2 berendezés.A barátom már pár éve üzemeltet egy hasonló akváriumot,nála Tetra Easy Crystal üzemel,már lassan 1 éve,minden gond nélkül.Semmi ammónia,se magas nitrit-nitrát szint,minden rendben.Az ő tanácsára vettem én is egy Easy Crystal 250-et.

Ez az aksi 3 hete üzemel,abból 9 napot üresjáratban ment.

Viszont rengeteg kérdésem,gondom van.

1.Kilyukasodnak a növényeim.Erről azt olvastam,hogy káliumhiány-de azt hogy kell pótolni?Hiszen profitozok,nem értem,az miért nem elég.Akkor miért vettem?

2.Etetek friss borsóval és cukkinivel is.De nem sok az,ha hetente 3 délután is adok friss zöldséget?

3.A halaim az utóbbi pár napban elkezdtek néha pipálni.

Nem fuldoklás,az oxigénszint teljesen rendben.A halakon semmi betegségre utaló jel,nem vörös a kopoltyújuk sem.Sajnos nem vagyok egy milliárdos,egyáltalán nincs pénzem víztesztekre.A haverom adott 2 JBL 6-in-one tesztcsíkot.Azokon minden rendben,habár a nitrit kicsit magas.A vízcseréket(heti 2x25%) szorgalmasan csinálom,aljzatporszívózással egybekötve.A nitrit szinttel nem nagyon tudok foglalkozni,se pénzem,se energiám nincs a megoldásra.És azt írják,hogy egy idő után beáll 1 szinten,addig lehet magas.A halaimról nem tudom megállapítani,hogy levegő után kapkodnak-e.Pár percenként 1-1-et,semmi durvaság.Ha tudtok tanácsot adni,nagyon kérném,hogy ne különböző készítmények vásárlásának tanácsolásával tegyétek,mivel azt úgy sem tudom finanszírozni.Ellenben,ha valaki tudna bármilyen fölöslegessé vált tesztet,vagy bármit ami segít,adni,annak kifejezetten örülnék.Köszön a segítséget!



2012. ápr. 13. 19:25
1 2
 1/12 YourDestiny ***** válasza:

Szia! A papírtesztcsíkok pontatlanok, én nem hinnék nekik. A nitrát szintet vissza tudod fogni a vízcserékkel, de ha a nitrit szint magas, az baj. Valószínűleg gyenge a szűrés, sok az élőlény vagy a halkaja.


A növénytápozással kapcsolatban másra hagyom a segítséget, nem foglalkozom haladó szinten növényekkel.


A Neptun tesztjei 300 forint körül vannak, bár ha jól tudom csak vízkeménységet és pH-t lehet mérni velük.


A világításról és a szűrésről/levegőztetésről írhatnál még egy kicsit.

2012. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
A növények milyenek?
2012. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jávai,valizinéria(fűszerű),anubias.

levegőztetés(porlasztókővel)-atman '1600'-talán...

2012. ápr. 13. 19:55
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
És mindkét faj kilyukadt? Az Atman 1600 nem tudom mi lehet, de a légpumpára tippelek. A szűrő mennyi vizet szűr át óránként?
2012. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
250 l/h
2012. ápr. 13. 20:06
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
Elég bele. Oxigénhiányuk nem lehet, labirintkopoltyús halad nincs. Nekem is szoktak néha a vízfelszínen csámcsogni a harcsáim, ez etetés után jellemző, nem tudom mi az oka, de nem foglalkozok vele, ugyanis az akváriumban minden rendben működik.
2012. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De nekem a heti egyszer tartott "koplaló" napon is pipálgatnak...
2012. ápr. 13. 20:13
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem túl meleg a víz?
2012. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lyukaknak a növényeken sok oka lehet. Nem feltétlen káliumhiány... A növények úgy működnek, hogy minden tápanyagból van egy igényelt szintjük, és ha csak az egyikből is kevesebb van, mint amennyi kellene, akkor a többiből is arányosan kevesebbet vesznek fel... Tehát pl. ha egy növénynek kell 10 egység vas és 5 egység kálium, de vasból csak 5 van, akkor a káliumból is 2,5 felet vesz csak fel, hiába öntesz te bele akármennyit.
2012. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
És a világításról sem tudunk még semmit...
2012. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!