Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na! Ez már jó lenne szűrésnek?

Dergo97 kérdése:

Na! Ez már jó lenne szűrésnek?

Figyelt kérdés
>>> [link]

2012. ápr. 14. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szűrőnek persze jó. Mekkora akváriumba is?
2012. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem az előző kérdésedre akkor 112 liter ugye?

100 liter felett már nem elég a belső szűrő. a gyári ajánlásnak általában az alsó határ az ami a felső határnak szoktak ajánlani.

nem mondom a 700l/h ó lenne ha külső szűrő lenne. ennek a szűrőnek az árán csinálhatsz is egyet.

hable linkelt neked egy képet, ahoz 3000ft egy pumpa és 200ft a műanyag edény, legalább egy olyat csinálj és legalább 1 de inkább 2 liter siporax legyen benne.

2012. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:

Ha a 112 literesbe kell, akkor nem.


1. a szűrőtérfogat túl kicsi, max. 60-70 literhez lehet elég


2. 5 szobával odébb se fogsz aludni. Az ilyen kialakítású szűrők (Sera, Resun, Trixie...) zörgősek, már néhány hét után elviselhetetlen a hangjuk. Nekem volt kettő is, elhiheted.


3. Csak többrekeszes belső szűrővel tudod megszűrni, mint pl. az Eheim biopower vagy aquaball, ám ezekkel is csak ideiglenes, ráadásul rettentően drágák. 112 literhez kell egy matten szűrő vagy egy külső. 13 ezerért hozzájuthatsz a Serafil 900-hoz, ne spórolj rajta, mert kész pénzkidobás az egész belső dolog. Annak idején én sem hittem el, hogy külső nélkül nem oldható meg egy 100 liter feletti akvárium szűrése, de idővel be kell látni, hogy ez bizony így van.

2012. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként az ára is abnormális!
2012. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Mármint az általad linkelt szűrőnek...
2012. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány literhez? 60 literbe tökéletesen megfelel, bár én oda is inkább valami Eheim szűrőt vennék a nagyobb szűrőtérfogat miatt. Ha viszont 112 literhez kell, ahogyan előttem írták, akkor 5 ilyen szűrő is kevés bele. Ennek a szűrőnek a térfogata kb. 2 deci lehet. Egy 120 litereshez való 7-800 liter/órás külső szűrő tartálya 7 liter körül van. Számold ki a különbséget. Mechanikai szűrésre persze jó lehet az általad választott szűrő, valamint arra, hogy megmozgasd a vizet az akváriumban, de a biológia szűrés terén egyenlő a nullával.
2012. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Egy ilyen teljesítményű belső szűrőn túl gyorsan áramlik keresztül a víz, ugyanis szinte nincs is fojtás. Teljesen alkalmatlan bioszűrésre.
2012. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eheim Pick up-ok közt keresgélj, hidd el nem bánod meg.
2012. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!