Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dysplazia szűrésnek van értelme?

Dysplazia szűrésnek van értelme?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül átlagosan egy ilyen szűrés ? Ha kiderül egy kutyáról hogy dyspláziás , akkor azt lehet gyógyítani ? Most nem azokról a kutyákról beszélek amikkel tenyésztenek mert ott természetes a szűrés , de egy "átlag" kutyánál van értelme ennek a szűrésnek vagy csak pénzkidobás ?
2010. jún. 4. 09:41
1 2
 1/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
16%

Igen,a DP kezelhető.

Tenyészállatoknál tenyésztési szempontból semmi értelme,mert két mentesből születik terhelt két terheltből mentes. A DPre nem lehet tenyészteni!!!!És ezt nálam okosabbak találták ki!

A németjuhászokat a németek már évtizdek óta szűrik és mi az eredménye? Az égegyadta világon semmi!

Most lehet letámadni,de a tényekkel nem tudtok vitatkozni!

2010. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha nem látod jelét, hogy bármi gond lenne, akkor sok értelme nincs, ha olyan fajtát tartasz, ahol gyakori betegség, akkor érdemes, időnként tartani egy pár hetes Zöldkagyló kivonat kúrát, ami nem csak a betegség kezelésére, hanem a megelőzésére is jó. Én félévente egyszer adok a kutyámnak mindennap amíg a nagy doboz tart, az nálunk kb 6 hét. Eddig még nem volt gond. De ha gyanús jeleket észlelsz, akkor inkább szűresd, mert mihamarabb kezelni kezdik, annál később lesz belőle nagy baj. Gyógyítani sajnos nem lehet, csak műtéttel, de az sem biztos, hogy megoldás, viszont szintentartani lehet.
2010. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Az elsővel annyiban vitatkoznék, hogy a tenyésztésben amennyiben a felmenők (és nem csak a szülők, kutyavásárlásnál meg kell nézni a nagyszülők, dédszülők szűrését is) mentesek akkor jóval kisebb az esélye, hogy DP-s legyen a kutya. Nem mindegy hogy egy olyan alomból veszel,ahol a kölykök 30% DP hajlamos vagy olyan helyről, ahol 10 alomból egy hajlamos kölyök jött le.


A kérdésedre ha hajlamos fajtád van, nem szűrt felmenőkkel akkor érdemes megcsináltatni. Nem az előszűrést (a fél éveskorit) hanem 12 hónaposan. Illetve, ha mozgásbeli aszimmetriát látsz a kutyánál akkor mindenképp.

2010. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát már 2 éves a kutya (nj) , és hát ajándékba kaptam anno szval a felmenőiről semmit sem tudok.Megtudnád mondani annak a gyógyszernek a nevét , amit a kutyádnak adsz ? utánnanéznék hogy felénk mennyibe kerül.Különösebb dolgot nem vettem észre a kutyán , rengeteget mozog könnyedén feláll fekvésből , csak nemtudom érdemes lenne-e szűretni ennek ellenére.
2010. jún. 4. 10:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem gyógyítható, de fiatalon lehet h nem látszik és ha tudod h dp-s a szűrésből, kevsebbet futtatod, adsz neki porcerősítőt, ezzel lassítod a kopást és akár évekkel tovább élhet tünetmentesen. Amúgy nem gyógyítható utána, fájdalomcsillapítót adhatsz neki max.

Ennyiből van értelme.

2010. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Zöldkagyló kivonat.Én Luposant használok, de több fajta van, keress rá a neten.
2010. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nagytestű kutyát érdemes megnézetni. A kedvenceket is. Gondos gazda jó, ha tudja, van-e baj a kutyával? Ha gond van, az orvos által ajánlott kezelés meghosszabbítja a fájdalom mentes éveket a kutyának.

A zöldkagyló nem gyógyít és nem megelőz. Ha gond van, segít a fájdalom elviselésében . Ha nincs gond,támogatást ad az izületeknek.

2010. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel én is csak annyiban vitatkoznék, hogy mivel a dp-nek a genetikai háttere mai napig nem tisztázott, így jelenleg az a gyakorlat, hogy A-s és B-s kutyával lehet tenyészteni, C-ssel már nem etikus, D-től pedig már tilos. Biztos, ami biztos. Jelentősége azért van, persze a terhelés, a takarmányozás is fontos tényező, de azzal, hogy milyen szűrési eredményekkel rendelkező kutyákkal tenyésztenek, a hajlam bizonyos mértékben befolyásolható, ha szentírásnak nem is tekinthető.
2010. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy, kérdező, ha nem akarsz tenyészteni, csak akkor van értelme szűrni, ha mondjuk sportolsz a kutyával, hogy lásd, mennyire terhelhető. Ill. akkor, ha valamilyen rendellenességet tapasztalsz a mozgásában. Szerintem. Egyéb esetekben én nem tartom lényegesnek egy hobbikutya dp szűrését, nyilván a sport és a tenyésztés más kérdés, de a felmenők szűrési eredményéhez ragaszkodom, ha kutyát veszek.
2010. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szűrésnek ennyi idős kutyánál már lehet nincs értelme. Az én kutyámnál (németjuhász) 5 éves kora körül jelentkeztek a tünetek, és egyre erősödtek a fájdalmai. Kapott porcerősítőt, de látványos eredménye nem volt. Majd egyre gyakrabban vittem sétálni, bár egyébként is nagy területen mozoghat, és enyhültek a tünetek. Már 11 éves, néha nehezen áll fel, de nála a mozgásterápia segített a legtöbbet.
2010. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!