Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány garnélát vegyek egy...

Hány garnélát vegyek egy ekkora akváriumba?

Figyelt kérdés

Az akváriumom 72 literes. A szűrőm egy eheim pickup 2010, és egy ~600l/órás barkács házi gyártmány. Az áramlás elég magas az akváriumban. Red cherry garnélákat szeretnék telepíteni, de nem tudom, hogy hány fős kezdő csapatot vegyek. Van benne egy nagyobbacska indiai vizicsillag, széleslevelű tóalma, egy kevés Najas, néhány szál bakopa, egy tő wendt-vízikelyhe, és egy nagyobb telep Cryptocoryne. A világítás: 15-15W sera növényes, és daylight, egy 11W-os kompakt izzó. A növényeim szépen növögetnek a napi 1,5-1,5ml carbotol, és profitotól. A víz ~25°C-os. Kéthetente a növények gyökeréhez nyomok egy sera florenette A tablettát. Ezt fel lehet váltani valami más, olcsóbb dologra? Néhány neon és pár páncélos harcsa nem okoz problémát a garnélák szaporodásában?


Köszönöm!



2012. ápr. 15. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
101-et mint a kis kutyák de jól hangzik:101 garnéla
2012. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dergo97 ***** válasza:
0%
Többféle garnélából egy szép összeválogatásként max 30-at!
2012. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm első! már meg is rendeltem Amano úrtól!


Köszi a hasznos választ 2.!:)

2012. ápr. 15. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag az én akváriumom van nálad, kb. ugyan ezt írhatnám le róla :) Mondjuk te áramlásban egy kicsit jobb vagy.


Vegyél egy 10-15 fős kezdő red csapatot, mert a neonok miatt nem fognak túl intenzíven szaporodni. Fenn fog maradni a kolónia, a kifejletteket nem igazán fogják piszkálni, de a kicsiket ha tudják, elkapják. Telepíts minél sűrűbb növényeket, a jávai mohát mindenképpen javaslom, de nálam a najasban is szeretnek mászkálni.

A páncélosokon én a helyedben túladnék. Nálam az ő szerepüket egy 5 fős amano csapat tölti be, nagyon vicces, ahogyan táplálkoznak. Képesek egy fél borsót is megragadni és elúszni vele oda, ahol nem zaklatják őket. Tehát elég jó takarító banda. De a törpe szívóharcsák is klasszak, azokra is mehet a csere.


Én a cryptok gyökeréhez gagyi olcsó neptun gyökértápot használok. Megdöbbentő volt a változás, előtte soha nem gyökértápoztam őket, amint ledugtam ezeket, egy hét alatt hoztak 3-5 új levelet, ami azért cryptoknál nagy teljesítmény. Tehát nem rossz cucc és kb. 100 Ft a 10 tabletta.

2012. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Elég ha 10 garnélát veszel, fél éven belül úgyis végtelen sok lesz, ha jól érzik magukat.


Tablettából a JBL golyók is jó árban vannak, elég félévente-évente lenyomni egyet. A tetra plantastart talán jobb a Cryptoknak, mert makroelemeket is tartalmaz. Ugyanezért jó a gagyibb neptun és panzi gyökértáp is.

2012. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen panzi aquaplant-ot vettem, 295 Ft volt 10db, de vettem már JBL csokigolyót is drágábbér.

Nem láttam különbséget, csak a panzi a kezemben is szétmálik, a JBL meg nem oldódik igazán a vízre sem.

JBL-re mintha az lenne írva, hogy 1 év alatt bomlik el.

A Panzi meg szerintem max 1 hét és már ott sincs, de a növények egy hónapig el vannak azzal a táppal, ha egyszer így meg lettek turbózva.


Én csak azt tudom neked mondani, hogyha nem lenne hal az akváriumodba, akkor elég lenne 4-6db garnéla is a szaporításhoz és 2 hónap mulva már lenne benne legalább 30db, mert ilyen ütemben szaporodnak ha nincs aki megegye őket. Ha pedig megzabálják a halak a kicsiket akkor kb 1 évig lesznek csak garnélád, mert nem élnek sokkal tovább, de az akváriumba, 70 literbe elfér akár 50db garnéla is gond nélkül.

2012. ápr. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!