Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eltévelyedett halak?

Eltévelyedett halak?

Figyelt kérdés

Egy érdekességet szeretnék megosztani veletek. Pár darab guppit és mollyt tartok, mindkét csapatban 1-1 hím van. Nos a hímek nem a nőstényekre vannak rákattanva, hanem egymásra!:) Első naptól kezdve, hogy bekerültek az akváriumba, folyton együtt lógnak. Kezdetben csak úszkáltak, játszottak, de később észrevettem hogy időnként párzási céllal is követik egymást (ezt náluk ugyebár könnyű észrevenni).


Engem egyébként nem zavar, szerintem aranyosak, hogy így szeretik egymást. Tudom, hogy az állatvilágban is van olyan, hogy az azonos neműek vonzódnak egymáshoz, de az én halaimnál az a plusz furcsaság hogy nem is egy fajba tartoznak!


Ti tapasztaltatok már ilyet?


2012. ápr. 18. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Már az állatok is? Ne már! o_O
2012. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy hím hörcsögünk, akit nem különösebben zavart, ha az aktuális kiszemeltje éppenséggel szintén fiú. Vagy tengerimalac, vagy egy darab paradicsom...

Mondjuk úgy, hogy elég aktív életet élt. :)

2012. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Homi halak? Elég érdekes. Nekem egy kutyához volt nem épp szerencsém, aki különféle tárgyakra, főleg labdákra, de különösebben lábakra gerjedt.
2012. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam volt olyan, mintha 2 hím hal csókolódzott volna, de ezt akkor kezdték, amikor beraktam egy nőstényt melléjük.

Szóval lehet hogy ők inkább rivalizáltak egymással és azért kezdtek egymással annyit foglalkozni, hogy eldöntsék egymás közt, hogy melyiküké legyen a nőstény. Ezt feltételezem, de igazából ők sem bántották egymást, tehát nem biztos. Lehet hogy tényleg homik.

2012. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A guppiknál és a plattiknál már többször megfigyeltem ilyet.Lehet,hogy a tieid tényleg homokosok,de valószínűbb,hogy rivalizálnak,vagy hatalmi "harcot" vívnak.A hatalmi harc több hónapig is eltarthat,és pont úgy néz ki,mint a párzás.Nálam még egymás gonopódiumát is csipkedték.A hatalmi harc végén a viadalból kikerül 1 győztes hal.Ő lesz később a vezér:Ő eszik először,ő párosodik leggyakrabban,stb...
2012. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!