Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyenek a növények?

Miért ilyenek a növények?

Figyelt kérdés

Nemrég ajándékoztam el a 72 literes akváriumomból a halak többségét. most van benne 3 pácnélos, és jónéhány majáj tornyoscsiga. így kevesebbet etetek, gyakran spirulinát. a növényeimen barna algák jelentek meg. arra gondoltam, hogy Makro anyag szükséglet. a szűrésem: eheim pickup2010, és ~500-600l/órás házi külső. a világítás:15-15W növényes, és daylight+11W kompakt. napi kb 5 órát világítok. tápanyag: easy carbo 1,5ml, profito 1,5ml. mi lehet a megoldása az algásodásnak? nem csak barna alga van, hanem most vettem szre ecsetalgát, gonálalgát, és olyat, ami a növények leveleiről oldalirányba 1,5 cm es méretben áll. ha mindent kiölnék az akváriumból, majd visszatelepítenék egy kis bacikultúrát? eléggé aggasztó, hogy egy hónappal ezelőtt kristálytiszta volt, most meg algás. az indiai vizicsillagot belepte, és a wendt*vízikelyhén is van rendesen. mi lenne, ha kivenném őket, majd egy bika fertőtlenítőben (pl hidrogén-peroxid, sósavoldat, oxi-trikarbalilsav oldat, ammónium-hidroxid oldat, nátrium-hidroxid oldat, vagy még sorolhanám...) kisterilizálnám őket. te mit javasolsz? és milyen hígításban? ha nitrivecet használok, akkor az is jót tesz a víznek? már gondolkodom egy teljes restarton...


köszi a válaszokat!!(:


Ui.: bocsi a helyesírás miatt:)



2012. ápr. 18. 22:17
 1/3 A kérdező kommentje:

pontosabban megnéztem az algák fajtáit:


Pont alga

Bolyhos alga

Szakáll alga

Fonál alga

és egy kevés Tüskés (agancs) alga

Ecset (kefe) alga


ezelőtt csodálatos volt í víz. ha belenéztem az akváriumba, olyan volt, mintha nem lett volna benne víz. a növények is tök úgy néztek ki, mintha szárazföldön lennének. csak a halak miatt lehetett látni, hogy víz van benne. kb nemsokára lesz egy éves az akvárium!

2012. ápr. 18. 22:21
 2/3 YourDestiny ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy elöregedtek a fénycsövek? Bár kicsi a valószínűsége, de ha olyan a szűrőanyag, nem tömődhettek el a pórusok?


Az ecsetalga biztos, hogy a rossz vízminőség jele. Semmi köze a fényhez. Hiába fertőtleníted a növényeket, a vized tele van spórákkal. Gyenge szűrés mellett nem tűnnek el, viszont ha megfelelő a biológiai szűrés, akkor visszavonulót fújnak.

2012. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Hasonló paraméterekkel megáldott akváriumom van, hasonló problémákkal, és nálam a makroelemek adagolása vált be. Kihagyok 3-4 napot, és már látom az agancsalgát a leveleken, ha meg nem vagyok otthon és a párom égve felejti estére a világítást, azt másnap reggel megmondom az ecset meg az agancsalgából.


A sterilizálást nem ajánlom, semmit sem ér, a körülményeken kell változtatni. Ha meg eltalálod a helyes arányokat, akkor magától is eltűnik pár hét alatt még a ritka undok ecsetalga is.

2012. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!