Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi CO2-t kell adagolni az...

Mennyi CO2-t kell adagolni az akváriumba?

Figyelt kérdés
A boltban azt a tanácsot kaptam, hogy napi egy-két cseppet adjak egy 110 literes akváriumba a folyékony adagolóból, itthon viszont megnéztem és az van ráírva, hogy napontna 1 ml 20 literenként. Ez sokkal több mint a javasolt érték. Nem szeretném ha felborulna a PH érték a túladagolás miatt.

2012. ápr. 19. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A folyékonytól (easy carbo?) nem hiszem, hogy felborul a ph, a magyar kemény víz meg amúgy is elég stabil ilyen szempontból. De ez mégsem co2, hanem valami szerves szén oldat.

Az adagolást úgy szoktam csinálni, mint a tápozást, tehát a növények igényi függvényében. Ha gyorsan növő növényeid vannak, adagold a gyári előírás szerint.

Ha csak közepesen növők, akkor arányosan csökkentheted a mennyiséget. Nem hiszem, hogy könnyen túl lehetne adagolni.

Co2-ből egyébként kb 18-28 mg/l az ideális.

2012. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, egyébként nekem tényleg az a folyékony easy carbo cuccom van. Van jobb ötleted esetleg a szén dioxid adagolásra?
2012. ápr. 19. 09:39
 3/7 10 deka farhát ***** válasza:

Szódapatron! :)


Ne haragudj, ne pontozz le, de ez magas labda volt... :)

2012. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:)
2012. ápr. 19. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet "szódapatronnal" csak kicsit körülményes összebarkácsolni az adagolást.

Ha a növények nem igénylik (nincsenek gyorsan növő, extra fényigényes növények) a nagy nyomású co2 rendszert, akkor ez a leghatékonyabb módszer. Fele ekkora akváriuma élesztős módszerrel is lehet próbálkozni, egy jó beoldóval elég hatékony, de 100 L körül szerintem az easy carbo a legpraktikusabb. Nagygyomásúra olyankor érdemes beruházni, ha egyéb feltételeket is tudsz biztosítani a növényeknek. Pl 1 W/l körüli fényerő, E.I. tápozás, stb.

2012. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor ez a leghatékonyabb módszer."


Mármint a folyékony szén forrás a leghatékonyabb.

2012. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 19. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!