Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halakat szeretnék, viszont a...

Halakat szeretnék, viszont a nálunk lévő vízértékek elég speciálisak, ha nevezhető így. Milyen halaknak lenne jó?

Figyelt kérdés

Természetesen az alapokkal tisztában vagyok, mindennek utánajártam. Külföldi vagyok, a vizünk igen lágy. Elvégeztem a méréseket és az eredmény a következő:


pH 7,0


Összkeménység drágább tesztel 2,5-3

Összkeménység olcsóbb tesztel 3,5-4

Változó keménység (KH) 1,5-2, de inkább 2


Még nincs meg az akvárium, de kb. 100-120 literesnek lesz hely.



2012. ápr. 20. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenféle halnak jó, kivéve egyes sügéreket.
2012. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Merre laksz ha meg lehet kérdezni? nàlkunk is làgy nagyon...
2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
Mázlista. A legtöbb díszhalnak a lágy víz ideális. A tiédnél mondjuk kicsit keményebb a leguniverzálisabb. Keményíteni viszont nagyon egyszerű, lágyítani nehéz. A dél-amerikai és ázsiai erdei fajok mind a nagyon lágy vizet szeretik. A CRS garnélának is ez az ideális. A diszkoszhal nem nagyon ajánlott kezdőknek, de a te vized pont jó lenne neki.
2012. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. válaszolónak: Nógrád, Szlovákia


Én egy jó nagy csapat vöröshasú neonhalra gondoltam. Láttam egy akváriumot rengeteg ilyen hallal és sok növénnyel, csodaszép volt. Melléjük valami kisebb aljzatlakót szeretnék, leginkább valamilyen páncélost. Tetszik a közönséges foltos, a panda, a rézpöttyös és az adolfoi.

2012. ápr. 20. 15:45
 5/8 Platypus ***** válasza:

Érdekes, az Ipoly mellett meg olyan kemény csapvizek vannak, hogy kiakasztják a tesztet.


A vörös neon és a páncélos jó választás. A változó keménységen érdemes lenne egy egész picit emelni, mert az stabilizálja a víz pH-ját. Ha túl alacsony, akkor a legkisebb változások is rögtön megváltoztatják az értékét, például a növények nappali és éjszakai szokásai vagy a halak légzése is hatással vannak rá.

2012. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És milyen eljárást javasolsz a keménység növelésére?
2012. ápr. 20. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Neonhalakat lehet tenyészteni benne frankón
2012. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fúj de utállak, én meg sz.opok a keményvízzel...


A karbonát keménységet a legegyszerűbben egy kis szódabikarbóna hozzáadásával lehet növelni.

Ilyen lágy vízben, neonok mellett szerintem érdemes próbálkozni Apistogrammákkal Ramirezivel, kisebb L-es harcsákkal.

Viszont külső szűrő mindenképpen kell, mert ez a környezet nem valami ideális a baktériumoknak, ezért extra nagy szűrőfelületet kell biztosítani a lebontóbaciknak.

2012. ápr. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!