Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppiknak, hogy rendezz...

Endler guppiknak, hogy rendezzem be az akváriumot?

Figyelt kérdés
Mik a legfontosabb kellékek,dekorok?Van sok vasfám(ez miképp változtatná meg az akvárium vizét a színén kívül).
2012. ápr. 21. 21:23
 1/3 A kérdező kommentje:
100 literes.
2012. ápr. 21. 21:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Kell egy sötét aljzat, pl apró 1-3mm-es szemcsenagyságú fekete bazalt.


Növények, pl a vizi hortenzia, a ludvigia repens és anubias félék, ezeket rá kelet kötni egy hajgumival, vagy egy damillal vasfára. Az anubiast árnyékosabb helyre kell tenni a szélére, a másik kettőt meg középre a lámpa alá.


De egyébként teljesen mindegy ezeknek a halaknak a növényzet. Lehet nekik apróbb szálas növényeket is betenni, lehet hogy az jobban tetszik nekik. Lehet jávai mohát is kötözni vasfára.


A vasfák, ha őrült mértékben engedik magukból a csersavat és sötétbarna lesz tőle a víz, az már nem olyan jó, de ha csak sárga víz az még jó. Azért a heti vízcserével ugye mindig úgyis megy bele egy kis friss víz, tehát így nem szokott ebből gond lenni. Ritka eset hogy olyan vasfát találsz, ami nagyon sötétbarnéra fogja a vizet. Nekem 10vasfából csak 1 olyan volt, de azt egyszer kifőztem és még mindig nagyon színezett, aztán miután egy hónapig még áztattam vödörben, még mindig és hát én azt inkább én nem használtam végül, csak félredobtam. De mondom ez ritka eset.

2012. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 22. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!