Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több lány bettát lehet 1...

Több lány bettát lehet 1 akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem 1 hím és 2 nőstény bettát,( mivel ismerősömnél 1 hím 3 lánnyal tök jól elvan) az egyik nőstény folyamatosan kergeti és csipkedi a fiút, ezért kénytelen voltam egy kis akváriumba száműzni a hímet. A 2 nőstény elég jól elvan.. bár gyanakszom, h az egyik nem is nőstény (amelyik támadta a hímet) mivel elég furán viselkedik, mintha udvarolna, párosodni akarna .... WTF? :D

2012. ápr. 22. 14:12
 1/10 Platypus ***** válasza:
Ha a "nőstény" támad, akkor valószínűleg nem nőstény. Le tudod fotózni? Nőstényeket amúgy probléma nélkül lehet együtt tartani.
2012. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Épp most voltam az állatkereskedésben, ott is ugyan ezt mondták...


De ez tuti, h nőstény, mert úgy néz ki mint egy nőstény:D, viszont beraktam az akvárium mellé egy tükröt és egyfolytában pózol és támad...XD


Megpróbálok róla egy képet csinálni.

2012. ápr. 22. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

:O

Ha támad, fix, hogy nem nőstény.

Ha nekimegy a tükörnek, az nem nőstény. Bár hallottam már olyan bettáról, ami úgy néz ki, mint egy hím, bár leikrázott. Szóval elég fura.

Várom a képet!

2012. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 22. 19:03
 5/10 A kérdező kommentje:
A középső képen épp a tükröt támadja, elég nagyokat koppan az akvárium fala... Nem lehet, hogy csak érett ikrás nőstény? :D
2012. ápr. 22. 19:10
 6/10 Platypus ***** válasza:
Ez egy hím. Létezik rövid úszós hím, a hosszú úszó csak egy tenyészváltozat és amúgy is csak korral alakul ki. A fiatal hímek és az úgynevezett "plakat" változat hímjei rövid úszósak. Csak az a hal biztosan nőstény, amelyiknek függőleges csíkjai vannak, ha épp hangulatban van.
2012. ápr. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam, h plakat, de nem lehet, h egy plakat nőstény azért olyan agresszív? (mivel én láttam rajta függőleges csíkokat) Illetve a plakat hímnek nagyobb fej alatt lévő hosszú "valamilye" , vagy ez még változhat?
2012. ápr. 23. 06:41
 8/10 Platypus ***** válasza:
Ebben az esetben totálisan abnormális a viselkedése vagy a hormonrendszere. Lehet hogy valami távolkeleti halgyárból származik, ahol agyba-főbe hormonkezelik a halakt mert úgy egyszerűbb szaporítani, vagy csak a beltenyészetbe gárgyult bele. A plakat változat semmiben sem különbözik az úszóméreten kívül, a kopoltyúfedő legfeljebb csak nagyobbnak látszik mert nem vonják el az úszók a figyelmet. Nem agresszívabb más változatoknál. Inkább tedd külön ezt a halat, ha hímként viselkedik, nincs biztonságba a társasága, akkor se, ha véletlenül nőstény.
2012. ápr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, már külön raktam, megfigyelem egy ideig, h változik e valamit.


A biztonság kedvéért megkérdezném ennek a hlnak is a nemét:

[link]

2012. ápr. 23. 06:58
 10/10 anonim ***** válasza:
SZerintem nagy valószinüségel mindegyik nőstény ,de a nöstény betták párválasztóak ezért ha nem tetszik a fiú és továbra is udvarol neki akkor szét tépi és amikor ikrásak a nöstények akkor erőszakosak és tarthatsz több lány bettát egymással csak hímet ne tegyél be hozzájuk de ha akkarod szaporítani akkor egy lányt tegyél át a fiuhoz és a szaporodásnál a hím ráfordul a lányra.Habfészket a hím épiti meg és ő fog rá vigyázni de aztán ved ki a lányt mert a fiú még neki is nekiugrik!!
2012. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!