Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb, sera plant...

Melyik a jobb, sera plant color vagy sylvania gro-lux?

Figyelt kérdés

18W 112literes aksiba


Növények:najas,indiai vizicsillag, valiznéria, jávai moha, májmoha ,echniodorus


Melyiknek tart tovább a hatása - később tolódik el a spektruma - aminek kevésbé lesz algásító hatása egy idő után?


2012. ápr. 24. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam most ugyanekkorába van 1db daylight 18w és 1db sera plant color és csak egy kicsit algásodik viszont a riccia (májmoha),jávai nagyon szépen nő alatta és az eleocharis parvulám is gezdi befedni az előteret bár én nyomok Easy Carbo-t és GA Micro,Macro tápokat is.
2012. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
A Serát nem ajánlom. Tapasztalatból mondom, hogy a Sera csövek egytől egyig vacak, kínai szeméttel egyenlő minőségtelen fénycsövek. Nem egyszer megjártam vele. A Sylvania fénycsövek terén egy kiemelkedő név, ami a megfizethető kategóriában az élmezőnyben foglal helyet. Nálam rég bevált gyártó, ma is Sylvania csöveket használok.
2012. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ocsmány erős rózsaszín csövek, amiket használtam akváriumhoz, pl a Tube plant, Osram Fuora - algát nem csinál egyik sem, de ronda. Esetleg piros halakat jó vele megvilágítani. Kb ennyire színes, és ha mellé rakok egy fehéret az se nyomja el:

[link]

Szerintem a gro-luxnak is ilyesmi fénye lehet, de olyanom még nem volt.


Aminek szeretem a színét, vagy úgy mondom hogy nem olyan brutál rózsaszín, az pl a Hagen flora glo - habár elég gyenge fénye van neki, ezért azt is keverni kell egy fehér csővel, hogy valahogy kinézzen. Algát nem csinál ez sem.


Ha csak 1 csöved van akkor a "daylight" alatt jobban nőnek a növények és annak legalább normális fénye van - algák csak akkor nőnek tőle ha erős a fény - de a 18 Watt egy 112 litereshez nem erős, sőt inkább gyenge.

2012. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Hát 112 liter felett önmagában egy növényes csővel nem sokat lehet majd látni. Nekem bejön ez a rózsaszínes fény, de nagyon gyenge a fényerejük.
2012. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rosszul írtam.2x18W...az egyik sera daylight,és a másikon gondolkozom
2012. ápr. 25. 12:30
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Én nem vagyok híve a növényes csöveknek, arra jó, hogy elalgásodj. A felsorolt növényekhez teljesen jó lenne mégegy daylight cső, vagy vegyél egy magasabb színhőmérsékletű fénycsövet, pl. Osram 880 vagy valamilyen más Skywhite csövet. Viszont 112 literbe a 2x18 W is nagyon az alsó határ.
2012. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!