Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Miért halnak meg a...

Segítség! Miért halnak meg a dánióim?

Figyelt kérdés

Elvileg az akváriumban minden rendben van, szép tiszta,rendben tartott, mégis egymás után megdöglött két pink dánió. Gyanús módon mindig a CO2 csepegtetés után egy nappal. A zebradániómnak meg eltűntek a csíkjai, teljesen kifakult.

A pink dánió tartásáért ne toljatok le, már megvettem őket mikor megtudtam,hogy ezek génmanipuláltak, úgyhogy visszacsinálni már nem tudom.



2012. ápr. 25. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne csepegtesd a CO2-t.
2012. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Platypus ***** válasza:

Milyen módszerrel juttattad be azt a CO2-t? Az "egy nappal utána" már eleve azt feltételezi, hogy hibás módszert használtál, mivel a csak időnként adagolt CO2 nem segít a növényeknek, ellenben könnyen megborítja az akvárium pH-ját.

Amúgy mekkora akvárium és mennyi hal, illetve milyen szűrés? Hogyan tartod rendben az akváriumot?

2012. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Naponta csepegtettem folyékony CO2-t, két cseppet.Kétszer volt úgy,hogy picivel több ment bele, na akkor döglöttek meg a dániók. A szűrés egyfolytában megy, 720 l/h. Hetente van részleges vízcsere, kb 20%. Növények hetente tápszert kapnak.Nem algásodik, a víz tiszta. A népsűrűség pedig:10 db neon,6 db molly, 4 db panda páncélosharcsa, 2 db algaevő hal, 2 db algaevő harcsa, 2 db platti, 4 db leopárd dánió, 1 db zebradánió, 1 db pink dánió. Ezenkívük két db karmos béka és egy sepregető garnéla.
2012. ápr. 25. 12:59
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
A lényeget nem írtad le, az akvárium méretét. Ennyi halnak akkora akvárium kell, amibe egy 720 liter per órás külső szűrő kevés. Ha belső szűrőről van szó, kár is beszélni róla, borzalmasan rossz lehet a vízminőség, látszatra hiába tiszta. Egyébként ha az algaevő harcsa az ancistrus, akkor milyen az az algaevő hal?
2012. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:

Fizikai képtelenség, hogy pár csepp easy carbo bárminek is megártson. A helyes adagolása 1 ml/50 liter, ami kb. 25 csepp. Max. a duplájáig túl is lehet adagolni, de ez már árthat az érzékenyebb gerincteleneknek.


Mekkora az akvárium? És a világítás?

2012. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
110 literes, és külső szűrő van.az algaevő harcsak az anci, az algaevőnek meg nem tudom a nevét, olyan nagyon vékony hosszúkás hal és egy fekete csík van rajta hosszában.
2012. ápr. 25. 13:30
 7/13 A kérdező kommentje:
A világítás 15 W, T8-as cső. Délután fél kettőtől este 11 ig megy.
2012. ápr. 25. 13:31
 8/13 Platypus ***** válasza:
Ilyen gyenge fény mellett nem is csoda, hogy nincs alga. Érdemes lenne az akvárium ammónia és nitrátszintjét megméretned, mert valószínűleg ott lesz a probléma.
2012. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hány Watt kellene akkor ha ez kevés? És hogy/hol tudok ilyen szinteket méretni?Ami vízteszteket találtam a neten, azok horribilis árban vannak.
2012. ápr. 25. 13:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Legalább a szűrő elég ekkora akváriumba, de nem ebben az esetben, mikor súlyosan túl van telepítve. Nem az CO2 ölte meg a halaid, hanem a rossz vízminőség. Tuti tele van ammóniával, ami lassan, egyesével öli meg a halakat.


Ilyen fényviszonyok mellett meg felesleges is CO2-zni, mert úgysem veszik fel a növények.

2012. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!