Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a garnélák tartásáról teknős etetése részére.(Ha én annak a helyébe lennék aki ezt csinálja sajnálnám a garnélákat)

2012. ápr. 27. 16:49
 1/9 A kérdező kommentje:
válaszoljatok . kérlek
2012. ápr. 27. 17:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Abban az estben,hogyha valaki egy szép nano akváriumban tart garnélákat és így akar megszabadulni a szaporulattól az még egész elfogadható,de szerintem az is hogyha valaki azért tart garnélát hogy a teknősét etesse.Én mondjuk nem tudnám megtenni.Igazából én azt sajnálom amikor valaki élő egeret ad a márványsügérnek vagy betesz neki egy bettát,hogy szét tépje,de ez az élet rendje.A táplálék lánc.Ezt így kell elfogadni.
2012. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Szerintem nem jó dolog keverni a díszállatokat az eleségállatokkal. Ha elmosódnak a határok, az csak problémákat szül, például pár hónapja volt itt egy kedves versenyző, aki minden garnélás kérdésnél közölte, hogy ő garnélával eteti a nemtudommijét(márványsügér?). Például rágcsálóknál már nagyon komoly probléma, hogy az állomány egészségét teljesen lerontják az eleségtenyészetek. Ha kígyónak megy, akkor mindegy hogy fél évesen megdöglik rákban, viszont a normális tenyésztő nem tud megmaradni a kígyósok árai mellett. Ez szerintem garnélánál is ugyanúgy probléma lenne, ha elterjedne az eleségtenyésztés gyakorlata.


Az tény, hogy a garnélák durván exponenciálisan szaporodó állatok, és ha mindegyik életben maradhatna, akkor már Dunát lehetne rekeszteni velük. Ez az etessük fel dolog viszont totálisan lerontja a garnélák megbecsülését, ami szerintem rossz dolog. A garnélatartást inkább népszerűsíteni kéne, mert az emberek nagy többségének olyan nano akváriuma van, amiben halak már nem tarthatóak állatkínzás nélkül. Ha megkérdezel egy átlag halast, akkor egy 30 literes akváriumra azt mondja, hogy nagy...


Egyébként a teknősnek sem jó a garnéla fő tápláléknak, mert túl alacsony a kalciumtartalma.

2012. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak garnélát kapna, 1-2 hét alatt megenne mondjuk 500-at a nagy felnőtt garnélákból, a kicsiknek meg utána kéne vagy 6 hónap mire ivarérettek lennének és akkor fél évig nem kapna enni a teki? Vagy hogy? Hjó persze ha van vegyesen több generáció, akkor sűrűbben születnek, de akkoris ezt én nem hiszem, hogy csak azzal lehet etetni. Elég sok garnéla kéne hozzá, sok garnélát tartani pedig már nem olyan élvezetes, inkább macerás szerintem.


Úgy tudom, hogy a teknősök sokat esznek és szerintem egyszerűbb lemenni a boltba venni egy szelet felvágottat neki, vagy egy adag lisztkukacot, vagy egy zacskó fagyasztott halat, vagy májat, vagy csirkehúst, vagy mittudomén miket esznek.


Szóval most nem is az hogy sajnálom, vagy nem sajnálom, hanem inkább csak nem értem, hogy ezt hogyan lehet véghezvinni?

2012. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is hasonló véleményen vagyok.
2012. ápr. 27. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:

És mi van azzal, aki guppikat tenyészt eledelnek?

Elvileg a gerinceseknek sokkal fejlettebb idegrendszerük van, tehát jobban érzékelik (minden szempontból) hogy mi történik velük, az akkor még nagyobb kegyetlenség nem?


Hát amúgy jó kérdés, sok példát, és ellenpéldát lehet hozni. És nem is vagyok határozott véleményen. Pl tartok apistogrammákat, nekik rendszeresen keltetek sórákot, és nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést, hiszen direkt azért (is) árulják, eledelnek.

Garnélákat nem tartanék eledelnek. Fogalmam sincs, miért. A méret lenne a lényeg?

Találkoztam olyannal is, aki elítélt, amiért egérrel etettem a siklómat... ő meg nem adott enni a halainak pár napig, ha megszült valamelyik guppija, hogy egyék meg a kicsiket, mert nem tudta őket hova tenni. Mi a különbség?

Hát mindenesetre ez tényleg jó kérdés.

Teknősnek amúgy pontyot (is) szoktam adni, a farka felőli részéből, mert ott már nagyon szálkás. Összevágom kicsire. Abban van kalcium is és olcsóbb is, meg jobb is, mint a szárított kishalak.


Ja, egyébként ha már itt tartunk, a teknős ragadozó, halakat, gerincteleneket eszik, ezért olyan étrend kell neki, amiben olyan dolgok vannak, mint ezekben. Olyat meg úgy tudsz nekik adni, ha konkrétan azt adod. Nincs mese, ki kell elégíteni az igényeit, ezt jelenti a felelős állattartás. Nem lehet vegetáriánussá átnevelni.


Akkor mi a különbség, ha szárított halat veszel neki, vagy csirkemájat, vagy pontyot, vagy ami még elhangzott?!

Azokat is meg kell érte ölni nem??!!

Könnyebb, ha személytelenebb a dolog???


Erről mi a véleményed?

2012. ápr. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz. Tényleg meg kell ölni azokat is, én ebbe bele se gondoltam, látod már milyen természetes, hogy veszek készen döglött állatokat a boltban :)
2012. ápr. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen volt egy macskám, akit elvittem állatorvoshoz, erre a doktor úr azt mondta: - Nem kell vágóhidat csinálni otthon a lakásban, ne adj neki húst, csak vegyél száraz royal kaját és azzal etesd. Semmi mással. Én meg így néztem, hogy mivan. Tudtommal a macska is ragadozó és húst eszik. Jó, hát vettem egy zsák royalt. Próbáltam főleg azt adni neki, de 3 nap után már unta és meg sem ette. Tehát kellett egy kis változatosságot is belevinni és sokkal inkább ugrott a csirkére, vagy a kockára vágott marhaszívre, mint arra a vacak száraz bogyóra.
2012. ápr. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Költséges szerintem! 500 forint körül már lehet venni fagyasztott királygarnélát vagy krillt az is tökéletesen megfelel. Kishalat is lehet adni nekik. Viszont sokan tartanak halakat vagy más állatokat élő takarmánynak. Halakat én is tartok erre a célra dél-amerikai sügéreknek. A szopós egér egy hülyeség! Nem igénylik ezt a márványok! Rovarok lárvák (földigiliszta, lisztkukac) kishalak mehetnek de melegvérűvel én soha nem etetek komoly betegségeket lehet kapni tőlük bármennyire is ellenálló a márvány szervezete. Szív meg egyéb belsőség sem való nekik ez is tévhit ők nem piranha-k.
2012. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!