Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja van egy 50 literes aksi beállítva. Tele van növénnyel: rottala, Limnophila sessiliflora, ehino tenellus, valisneria, Hemianthus micranthemoides, cuba, gömbmoha, Eleocharis parvula és még két ehino féle. Megy benne a co2, naponta adagolok tropica növénytápsót és folyékony co2-őt. 5 hal van benne 3 otto és egy pár kakadu törpesügér. Kb 3 hete elöntött az alga a fonál és az ecsetalga és akármit csinálok egyre erőteljesebben önti el az akit. Hetente 30-40%-os vízcserét csinálok( akkor kb minden algát eltávolítok: lekapargatom mindenhonnan növényekről levágom) Szűrés egy Eheim PickUp 2006 (2006020) és egy Aquatic Nature Flow 60 Hang On Filter (akasztós szűrő). mi rossz, mi miatt van ennyi alga?
2012. ápr. 28. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
hát én nálam az vált be ecsetalga ellen, hogy megemeltem a CO2 szintet (csak a halak miatt ezt nehéz, mert ha túl sok megy bele és ott vannak a halak is, akkor azok megfulladhatnak)
2012. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Azt mondják az okosok, hogy a komolyabb növényes akváriumokban az ecsetalga elsődleges oka a CO2 probléma. Vagy nem elég, vagy ingadozik, vagy térben nem egyenletes az eloszlása.


A növénylista alapján erős fényed van, ami mellé már nem valami jó a szűrésed. Egyik készüléked sem jeleskedik biológiai szűrés terén. Ez is könnyen okozhat algaproblémát.


A tropica melyik tápsóját adagolod? Ennyi növény mellé már nem elég csak mikroelemet adagolni. A sima plant nutriton valószínűleg nem elég ide, a "plant nutrition+" alkalmasabb.

2012. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát a szűrőkben van annyi siporax amennyi belefért, előszűrőnek meg van benne egy kis perlon. A co2 széndioxid pumpa. Nincs sajna tesztem szóval lehet, h valamennyire ingadozik a színt. Ezt lehet orvosolni a megfelelő folyékony co2 adagolásával? Eddig tápból csak a simát használtam, de már kiegészítettem "házi" makrotáppal, amit az egyik boltban készítenek.

Ha a szűrőket lecserélném egy atman 3335-ös külsőre, És megpróbálnám állandósítani a co2 szintet, az javítana valamit a helyzeten?

2012. ápr. 30. 22:50
 4/5 Platypus ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy az amennyi belefért nem valami sok összességében. Mivel kis helyed van, más szűrőanyag talán javítana, mint pl. a siporax mini. A sima siporaxnak rosszabb a helykihasználása. De a legjobb egy külső szűrő lenne normális méretű szűrőtartállyal. Akár barkácsolhatnál is egyet.


A folyékony CO2 nem orvosolja az egyenetlen CO2 szintet. A gyári tesztek nagyon drágák, de szerintem lehetne barkácsolni is. A lényeg a pH mérő folyadék, és az nem drága. Csak egy olyan átlátszó tartó kell neki, ami fordított U alakban meg van hajlítva, az U közepén pedig levegő választja el a folyadékot az akváriumvíztől. A CO2 adagolás szerintem elég kockázatos dolog teszt nélkül.


Ha a macro tápot nem régóta adagolod, akkor lehet, hogy pár hét alatt az is javítani fog a helyzeten.

2012. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szűrésed nulla!

Ilyen tápozáshoz, ennyi fényhez, nem szabad elbohóckodni a szűrést. A 2006-osnak csak a feje nagy, az az akasztós meg egy vicc.

Neked kb ez kéne:

[link]


Majd nézz utána az E.I. tápozásnak, és hogy az milyen vízcserékkel, szűréssel stb jár.

2012. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!