Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottam el a kutyámnál?...

Mit rontottam el a kutyámnál? Egyre agresszívabban viselkedik, ez mindenképp falkavezér-gond?

Figyelt kérdés
4,5éves, ivartalanított kan, labi-jellegű keverék. Lopkodja a cuccaimat, morog az idegenekre, odakap ha "nem jól" simogatják,néha kitámad séta közben, pl ha táskás fekete kabátos embert lát. nem tudom mit rontottam el, mivel soha nem bántotta senki,igaz 5 hetesen került hozzám, az anyja nagyon rossz állapotban volt, ezért hoztuk el mielőtt valaki megmondaná, h 8 hetes koráig alomban a helye. De mindig következetesen neveltük, soha nem engedtem az ágyba, előtte mentem ki az ajtón, nem hagytam neki elől ételt, hordtam suliba, mindennap kimozgatom,mindig volt kutyák és emberek között is. az összes ajánlott irodalmat elolvastam(jan fennel, ceasar millen, korom gábor),csináltam a gesztus-evést, nem veszek tudomást róla ha hazaérek, rendszeresen hordom orvoshoz, ápolom a szőrét. És egyre rosszabbul viselkedik, a családtagokkal nagyon barátságos, a kisbabánkkal is,de amúgy veszélyes. Séta közben is húz, akármit csinálok,ha falat van, akkor rendesen megy, ameddig látja a falatot. Próbáltam h ilyenkor megállok, és azt is hogy elindulok másik irányba,ezeket hónapokig csináltam, semmi eredménye. Az a legrosszabb az egészben, hogy amúgy nagyon kutyás vagyok, menhelyen segítek, és a sajátomon kívül minden kutya szótfogad, még a vadabbak is barátságosak velem. Valaki volt hasonló helyzetben? Ha ez falkavezér-gond, akkor mit kellene tennem? Kérem csak olyan írjon, aki nem oszt le, mivel arra nincs szükségem.előre is köszönöm a tippeket.
2012. márc. 11. 17:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak kint viselkedik rosszul, de a lakásban rendes, akkor odakint nem vagy falkavezér, arra kell ráfeküdni. Ha mindenhol ilyen, akkor sehol nem vagy falkavezér. A szabályok szép dolgok, de sokkal több dolog múlik a hozzáálláson, mint a konkrét cselekedeteken. Most lehet, hogy ő úgy értelmezi, hogy ha nem történik semmi, csak úgy vagytok, akkor te vagy a vezér, de mivel "helyzetben" nem tudsz bizonyítani, ezért olyankor átveszi a kezdeményezést. És mivel nem veszed vissza tőle, valahol jogosan érzi magát főnöknek olyankor.


Ha húz, akkor egész egyszerűen ne engedd előre, vidd lábnál. Jobb neki úgy sétálni, legalábbis a séta elején meg végén mindenképpen. Cesar nem mondta? :) A maradék időben meg tréningezd haltival. Póráz nélkül amúgy rendesen viselkedik? Vagy hogy mozgatod le tulajdonképpen?

Ha embert vagy bármit ugat, agresszívkedik, szidd le, fordítsd el és ültesd le háttal az agresszió tárgyának, és ne engedd, hogy foglalkozzon vele - ezzel jelzed felé, hogy nem az ő dolga intézkedni.

Ne felejtsd el, hogy nem csak az alapszabályokat kell betartani, hanem rendszeresen, minden szituációban meg kell mutatni a kutyának, hogy te irányítod a dolgokat, különben látod mi lesz belőle. Vedd elő a határozott énedet, amikor a kutya úgy érzi, hogy intézkedne, és állítsd le róla :)

2012. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy néha falkavezér vagy, néha meg nem.

Vagy az vagy 100%-osan minden helyzetben, vagy nem vagy az.

Azt, hogy engedelmeskedik a kutya (már amikor), közel sem jelenti azt, hogy falkavezér vagy.

2012. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
De, valójában baromira van olyan :)
2012. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Az agressziónak vannak különböző fajtái, nemcsak a domináns agresszióból áll. Így, látatlanba, gesztusok nélkül nehéz állást foglalni, esetleg állatorvossal is meg lehetne nézetni, nem szervi probléma áll-e az agresszió hátterében.

Kicsit nézz utána az agresszió további fajtáinak, hátha ráismersz, mivel is van dolgod! Főleg, mivel az itt leírt tudásoddal fel kellene ismerned a domináns agressziót. Sok szerencsét!

2012. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Na,pl ez jó, hogy háttal az agresszió tárgyának, mert ezt asszem még sehol se olvastam.

Szabadon jobban viselkedik,van kutyafuttató tőlünk 5percre, ott engedem el napi kb egy órára. Nem tudom visszafogni, inkább megfullad, komolyan. Igazából nagyok kettős dolog az egész, mert mellett okos kutya-lehet ez a baj-tehát kutyák közül is vissza lehet hívni, piti, pacsi, ne edd meg, minden ilyesmi megy, az összes családtagot megkeresi ha mondom a nevét,ha "dilis" kutyával találkozunk, szépen leül, csendbe van. Emberekkel ilyen,azokat is megkapta már akiket szeret, ha hirtelen nyúltak felé. De itthon is ellopja pl a papucsokat,nem rágja szét, csak rohangászik vele a lakásban.

2012. márc. 11. 17:26
 6/24 A kérdező kommentje:
hát épp ez az, ezért kérdeztem, hogy csak ettől lehet-e, mivel nem annak tűnik feltétlen (domináns agressziónak). Szervi baja nincs, ezt már kizártuk a dokival.én még a félelmi agresszióra gondoltam, de arról nem sokat tudok,mostanában csak ezt a falkavezér jelenséget nyomják.
2012. márc. 11. 17:28
 7/24 A kérdező kommentje:

Az első mért 0%os? :O

amúgy a halti se ért semmit,ráadásul nálunk kötelező a szájkosár, amire nem lehet rátenni ...

2012. márc. 11. 17:34
 8/24 anonim ***** válasza:
Azt mondod, jártatok suliba. Lábnál követés ezek szerint megy. Vidd lábnál küzdelem helyett :) Ha meg már nem megy, akkor vidd vissza suliba :)
2012. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ha egész séta alatt szólongatom, tudja h van nálam falat, akkor mint a kisangyal,de ha csak elakarok menni vele, és tudja, hova megyünk, akkor törtet, mint az őrült :D
2012. márc. 11. 17:39
 10/24 anonim ***** válasza:
A suliban csak arra tanítottak, hogy hogy vezesd a kutyát falattal az orránál fogva? Akkor sürgősen keress másik iskolát. Nem lefizetni kell a kutyát, hanem engedelmességre tanítani.
2012. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!