Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem kényelmetlen a halaknak?

Nem kényelmetlen a halaknak?

Figyelt kérdés
Sok videót nézek mostanában akváriumokról , leginkább 112 literesekről mert nekem is olyan lesz. Sok helyen látom, hogy a halakat viszi a sodrás az akváriumban,mert a szűrő olyan erősségre van állítva. Nem baj ez a halak szempontjából? mármint hogy állandó erőkifejtés kell nekik hogy vízzel szemben ússzanak ha meg nem akkor csak az akvárium bal felében vannak mert odáig viszi a víz.

2012. ápr. 29. 10:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Aquanova belső szűrőről vélemény az eheimhez? az aquaellel milliószor megszívtam már( hibásodással kapcs.)
2012. ápr. 29. 16:17
 12/20 anonim ***** válasza:
Faca. Mert nekem a 2012 van 130 literben. ja és a dobozára pedig az van írva hogy 200 a max. Ja és ilyen tiszta vizem még a 700 liter per órással sem volt. Hiszen azért cseréltem le.
2012. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van? a 2010-re is az van írva hogy 160 literig, minek írják rá ha még a 112 literesbe se jó? Valaki írja már le igazán jól!! Murr merre vagy?? :D
2012. ápr. 29. 21:11
 14/20 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom hogy jó neked. Hidd el az Eihem márkában nem fogsz csalódni. Bár nekem innen a gép elöl tökmindegy lenne... Nekem bevált.
2012. ápr. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát én 90 literesbe raktam egyik végébe eheim 2012-t, a másik végébe meg egy Fan-1 -et, és az úgy nem algásodott.

-------------

112 litereshez ezt a ronda szűrőakváriumot kreáltam.

[link]

A szűrőakvi azért ilyen nagy, mert az elejébe fogok tenni garnélákat. Talaj is lesz benne és akkor nem látszanak majd alul azok a zsákok. De nem olyan apró, szerintem majd lávakő zuzalékot rakok bele. Ha berendezem normálisan mind a két akváriumot, akkor biztos jobb lesz, de eddig inkább csak kipakoltam belőle dolgokat. Még gondolkozom rajta hogy legyen.

2012. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"2010-re is az van írva hogy 160 literig"


Semmi jelentősége. Ráírják, mert valamit rá kell írni. Köze nincs 160 literhez, a felét is küszködve szűrné meg.

Csak ismételni tudom magam, gyakorlati tapasztalatból állítom ezt. És természetesen amúgy én is pont leszarom, hogy mihez kezdesz ezzel az infóval, felőlem kísérletezgethetsz vele.

Ha 20 db 3 cm-es nano hal lesz az akviban, hozzájuk biztos elég a 2010-es is.

2012. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azt írod utolsó hogy 160 literes felét is nehezen szűrni még, de ha már 20 db nano hal lenne benne elég lenne, látod amit írsz?
2012. ápr. 30. 22:34
 18/20 A kérdező kommentje:
15. köszi a képet és az infót!
2012. ápr. 30. 22:35
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, látom amit írok. 160 felét úgy tudja megszűrni nehezen, ha abba a méretbe való hal mennyiség van benne.

20 db nano hal kb 50-60 literbe való.

Nem a víz térfogata számít, hanem hogy mennyire van leterhelve. Az, hogy mindenütt jó áramlást tud e csinálni, az más kérdés. Azon a mechanikai szűrés múlhat, de ha nincs elegendő áramlás, akkor pl talajporszívózással is ki lehet egészíteni.

Ha viszont 112 literbe való hal mennyiséget raksz 112 literbe, akkor 2 db 2010-re van szükséged.


De amúgy nem értem, mit kell ennyit hitetlenkedni, meg akadékoskodni, ha 25 ezerszer visszakérdezel, akkor is ez lesz a válasz.

Tipikus esete ez annak, amikor az ember más kárán tanulhatna, de nem teszi, mert a saját feje után megy.

2012. máj. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem megyek a saját fejem után, hanem bebiztosítom magam a kettő nem ugyanaz, mikor 8 emberből a fele ezt mondja a másik fele meg azt, mitől lenne mindig ugyanaz a válasz? nehogy azt hidd hogy csak kitt kérdezgetek.
2012. máj. 1. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!