Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Júniusban lesz 1 éve, hogy...

Júniusban lesz 1 éve, hogy van akváriumom. Szeretnék egy nagy takarítást végezni benne természetsen halak nélkül. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen módon hajtsam végre a teljes karbantartást úgyhogy a halak ne legyenek bánatosak utána?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én néha úgy leszívom a talajt, csővel úgy, hogy a halak benne vannak (apró talajom van nem dugul el a cső tőle), átmosom aztán visszateszem alájuk, de persze ha kiveszed a halakat egy vödörbe, úgy egyszerűbb, mert akkor nem kell kerülgetni őket. De a vödörbe egy kis levegőztetőt illene belelógatni, és takard le egy karton lappal, mert volt már nekem, hogy vödörből ugrott ki a halam.
2012. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az aljzatot át akarod mosni, akkor tartsd meg a víz 2/3-át, és ne nagyon mosd ki a szivacsot. Ha ki akarod cserélni a szűrő szivacsát, akkor azt inkább a következő hónapban tedd meg.

Vödrökbe ereszd le a vizet, szedd bele a halakat, takard le őket, hogy sötétbe legyenek, gyorsan csináld meg, amit akarsz, aztán mehet a vissza a víz, halastól. Közben a vödörben mehet a szűrő, és a fűtő is.

A halakat inkább lassú mozgással merd ki, hogy szinte észre se vegyék. Ne percekig hajkurászva. Hát kb. ennyi jutott eszembe.

Ja, csináld délután, akkor estére elkészülsz, és akkor más nem kell nekik világítani, hagy maradjanak aznap már sötétbe. Hamarabb megnyugszanak.

2012. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dergo97 ***** válasza:

Én is nemsokára csinálom! :)

Pont nekem is akkor lesz egy éves!

2012. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!