Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Óriási segítség kéne! Halak,...

Óriási segítség kéne! Halak, növények fertőtlenítése? 112l aksiból ---> 260l aksiba költözés

Figyelt kérdés

van egy 112 literes aksim 3 hónapos és már eléggé kinőttem sok hal került bele és növény ezért vettem egy 260literes aksit a szűrésem még mindig jó egy ekkora aksihoz is (eheim biopower 240 eheim substartproval töltve + jbl cristalprofi e700 siporaxal töltve + jbl uv-c 5w sterilizáló)

leállítottam az uv szűrőm és egyből elszabadult a darakor

amit gyorsan még idejében elkezdtem kezelni sera costapurral lemegy az 5 napos kezelés 50%-os vízcsere és utána még 3 napos sera costapur kezelés lesz valamint adtak olyan halkaját ami valamijen sera gyógyszer is egyben.

mivel lehetett darabszámra is hozni doboza nincs nevét elfelejtettem a lényeg h ezzel etettem a halakata pár napig valamit használt ez is.

kérdésem az lenne ha megjön az új aksi hogy álljak neki h abba már véletlen se kerülhessen betegség mivel fertőtlenítsem ki a halakat növényeket?

szűrőket is hogy tegyem át az új aksiba h azzal se vigyek át semmit?

valamint a jövőben ha veszek halat/növényt hogyan milyen fertőtlenítést alkalmazzak h elkerülhessek ilyen kellemetlen helyzeteket...



2012. ápr. 29. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a halakat kell teljesen kikúrálnod, ha a parazita elpusztul, semmit nem kell fertőtleníteni, értelmetlen.


"leállítottam az uv szűrőm és egyből elszabadult a darakor"


Remélem tanultál a hibából, és a nagyobb akváriumban soha nem fogod bekapcsolni az uv-t. Akkor talán még nem késő, hogy kialakuljon a halat immunrendszere, és ne vigye el az állományt az első jött-ment kórokozó.

2012. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem figyeltem a 3 napos kezeléshez baktopurt-t akartam írni

×valamilyen elírtam bocsesz :D


előre is köszi a válaszokat

2012. ápr. 29. 18:44
 3/5 A kérdező kommentje:

hát ja jó nagy pénzkidobás volt ez az uv szűrő amennyire hasznos ugyanúgy magában hordozza a hátrányt is...

már rájöttem...

2012. ápr. 29. 18:46
 4/5 Platypus ***** válasza:

A fertőtlenítés megelőzés jelleggel a legrosszabb dolog, amit egy akváriummal tehetsz.


A gyógyszereket is nagyon rosszul választottad meg. A gyógytáp és a baktopur is antibiotikumokat tartalmaz, ami nem hatásos darakór ellen, ellenben a szűrőbaktériumoknak, így a vízminőségnek, árt. A darakórt egy egysejtű okozza, a metilénkék és a malachitzöld keveréke a legjobb ellene. A costapur az malachit zöld+formalin kombinációja, ami hatékony darakór ellen, de egy elég drága megoldás a neptun parakillhez képest, ami a fenti kombinációt tartalmazza.

2012. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
costapural már kikezeltem a halaim és igaz elpusztult 2 db sajnos de legalább a többi meggyógyult :) most telt le az 5 napos kezelés
2012. máj. 2. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!