Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarisznyaráknál ez normális?

Tarisznyaráknál ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy tarisznyarákom, másfél éves. Az előző vedlésnél leszakadtak az ollói, de szerencsére múlt héten is vedlett és visszanőttek. Ezzel nincs is semmi gond, mert olvastam, hogy előfordul és majd visszanő, így is lett. Viszont az előbb kitakarítottam és olyankor mindig rohangál a kádban. Most is így volt és rohangálás közben leszakadt az egyik lába. Nagyon megijedtem, ráadásul a leszakadt láb még mozgott is egy ideig, irtó rossz érzés volt látni. Vajon vissza fog nőni a lába is? A páromtól kaptam, ezért rendkívül közel áll a szívemhez ez a kedves kis teremtés, nem akarom elveszíteni, annyira a szívemhez nőtt már!

2012. máj. 1. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
azt írják, hogy visszanő a lába
2012. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lába is visszanő, a mienknek 3 lába is hiányzott, amikor hozzánk került, és kinőttek. :)
2012. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kinő idővel.
2012. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
enyém törpe tarisznyarák és most szakadtak le az ollói ...a tiédnek mennyi idő alatt nőtt vissza?
2012. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos meg kell várni a következő vedlést. Miután leszakadtak az ollói, néhány hét múlva kis "csonkok" nőttek a helyére, ezért azt hittem, hogy azokból lesznek az új ollók. De nem, az csak a külső páncélja volt, vedlésnél az egész páncélt ledobta és alatta ott volt a kis ollója is, mind a kettő. Azóta gyönyörűen növekszik neki és remekül tudja ismét használni, úgyhogy ne félj, az ollója mindenképpen visszanő! Az enyém azóta is elvan egy lábbal kevesebbel is ... szerencsére!

Amúgy itt van róla egy kép, mikor tavaly megkaptam:

[link]

2012. máj. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!