Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális az ha a szűrő egyfoly...

Normális az ha a szűrő egyfolytába működik? "Elite Jet-Flo" a 60l akvárium szetthez volt.

Figyelt kérdés

Még 6 napja rendeztük be az egész akváriumot.mindent úgy ahogy sok helyen leirva találtam.még halakat se raktunk bele.egy pár napja azt figyelem hogy egyfolytába működik.és hangosabb is!nem kéne néha automatikusan ki és bekapcsolnia? már 2szer kiöblitettem folyóvíznél.

Ki tudja mi lehet a gond?


2012. márc. 29. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A szűrőnek folyamatosan mennie kell! A benne lévő baktériumoknak állandó áramoltatás kell. Ne most ki csapvízben, mert megölöd a hasznos baktériumokat. 2 hétig még járasd üresen az akváriumot, utána mehetnek a halak.
2012. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális-e? Mindig mennie kell. Ugyanis neked nem csak a fizikai szűrésre van szükséged, hanem arra is hogy a biológiai baktériumok lebontását elvégezzék a lebontó bacik.A lebontó baktériumok a szűrőben élnek. ha megállítod a szűrőt, akkor csak addig élnek amíg tudnak táplálkozni a szűrőből. Ez 1-2 óra jó esetben. (lehet ettől rövidebb is)
2012. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdés második felét csak most olvastam el.

Szóval nem moshatod ki a szűrőt örökké folyóvíznél, még akkor sem ha közel laksz a folyóhoz. XD

Szűrőnek több hetet, vagy a jobbaknál 3 hónapot kell kibírni anélkül hogy rá kellene nézni. A csapvíz nem elég hogy klóros, de ki is mossa a bacikat. Akkor szokott egyébként hangja lenni az olcsóbb szivacsszűrőknek, ha még levegős a szivacs. Fél óra múlva viszont már nem lenne szabad. Rakd be a szűrőt, Járjon éjjel nappal, és az sem árt ha közben hal eledelt szórsz a vízbe. Ugyanis ha elkezd bomlani, akkor az is hasznos lehet. Minimum 2-3 hét után lehet belevinni az első halakat, de akkor is max 4-5 halat

2012. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a fűtő, ami ki-be kapcsol. :)


Ami a szűrőt illeti, nem jó jel, hogy hangosodik.

2012. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha a szűrő hangos, akkor az vagy levegős, vagy öreg, vagy olcsó és minőségtelen. A szűrő szivacsát tilos csapvíz alatt mosni, mert lőttek a biológiai szűrésnek. Leszívott akváriumvízben kell kinyomogatni, de azt sem teljesen. Ahogyan már írták, állandóan üzemelnie kell. Néhai max. 1-2 órás áramkimaradásból még nem kéne, hogy gond legyen.
2012. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van nekem is egy olyan szűrőm, ami random hangosan zubog csak így magától, pedig hozzá sem nyúlok. Mintha néha levegőt szívna be, olyan hangot ad. Nem sokáig használtam, már a fiókba van. Nagy gagyi. Hát tudod olcsó húsnak híg a leve.
2012. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!