Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az, hogy 30 literes...

Mit jelent az, hogy 30 literes egy akvárium? Azt, hogy a teljes belső térfogata ennyi, vagy azt, hogy 30 liter vizet bele lehet tölteni?

Figyelt kérdés

Addig rendben van, hogy a belső térfogatát kiszámolom.

De vajon ebből le kell vonni amiatt, hogy vannak benne tárgyak (kavics, kő, szűrő stb.)?

Nyilván nem lehet színültig tölteni az akváriumot. Akkor a számításnál csak a töltési magasságot kell figyelembe venni?



2012. máj. 2. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A boltban a külső oldalait mérik le, a külső térfogatát számolják és arra adnak meg egy egységárat (litere 100 Ft). Így aki megveszi, az kap egy 30 literes akváriumot 3 ezerért.


Az átlag emberek valószínűleg nem vonnak kis emimt

(üvegvastagság, kavicsot, vasfa, kövek), és azt sem veszik figyelembe, hogy nem töltötték tele vízzel.

Így hiába már csak 25 literbe tartják a bettát, akkoris azt mondják, hogy 30 literes az akvárium.


Én egyébként úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy nem számolgatok, de minél régebb óta tartok halakat, annál inkább egyre nagyobb helyre teszem őket, és egyre kisebb halakat tartok. Pl mini 1-3 centis halaim vannak 112 literben, erre még így aránylag jó érzés ránézni. Látom hogy van elég helyük úszni, látom, hogy játszanak egymással, néha mennek felfedezni ezt-azt. Ennél nagyobba is tenném őket ha lenne több helyem.


Valahogy már egyre kevésbé bírom azt nézni amikor egy kis akváriumban a hal az akvárium szélén idegesen rohangál föl-le, ott keresve a kiutat, mert látom hogy szenved.

De nem csak a halra, hanem ez minden állatra vonatkozik.


Gekkót is mikor beraktam a nagy terráriumába ne tudd meg hogy csapkodott mérgében, mert előtte kint volt a szobában szabadon sokáig, csak hát nyáron be kellett zárjam, mert ha az ablakot kinyitom, akkor kilóg.


Vagy mikor levittem egy leopard botia halat az állatkereskedésbe eladni és egy mini akváriumba került ideiglenesen, akkor a többi halat mind fellökte mérgében és össze-vissza úszott idegesen mint egy kerge kóros, mert ki akart szabadulni. Mégis otthagytam, de egy hét mulva őt már talán eladták.

2012. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában bruttó térfogattal számolunk mindent, én legalább is inkább csak mondjuk gyógyszerezésnél szoktam konkrétan a víz űrmértékével számolni.
2012. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!