Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemény az Aquatic Nature...

Vélemény az Aquatic Nature Solar-duo boy-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most szeretném teljesen átrendezni és újra növényesíteni a 45x21 alapterületű nanomat.26 cm magas egyébként.A világításom nagyon rossz volt,el is adtam.Mi a véleményetek az Aquatic Nature Solar-duo boy 26w-ról?Mert nem akarok belebukni.Drága,tehát csak egy fajta világítást veszek,csak semmi választék ekkorába.Jó ez? Full low-tech,csak profito,meg majd világítás.A növények,amiket tervezek:

Mindenféle Crypto(majd választok)

Jávai moha,flame moha

Hydrocortyle sp japan

Hemianthus micranthemoides

Anubias Barteri

Anubias nana

Persze nem mind lesz,de érdekel,hogy melyik lenne rendben,aztán majd onnan válogatok...Persze mind1ik ezzel a világítással lenne.Ha az nem jó,mit ajánlanátok helyette?

Még 1 kérdés:Milyen fajta követ tegyek bele?Nem akarok semmi méregdrága GA-s cuccot,csak olyat amit vagy gyűjteni,vagy baziolcsón lehet kapni.

Köszönöm segítségeteket!



2012. máj. 2. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az a kedvenc lámpám.

[link]


Hydrocortyle-nek jó az erős fény, a Cripto és a HM is szereti. Az anubiasok viszont algásodni fognak alatta - azt inkább ne is vegyél (vagy tedd árnyékba a szélére).


Én most nem öntözöm semmivel, viszont belenyomkodtam a talajba JBL tápgolyót + panzi aquaplant táptablettákat.


JBL:

[link]


Panzi:

[link]


A panziba van növényi hormon, lehet hogy attól nőnek gyorsabban a növények, de észrevehetően másfélszer olyan gyorsan nőnek, mint anélkül.

2012. máj. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

EZ az aksi amiről küldtél képet,hány literes?Van benne Co2?

Csak azért,hogy nálam is nézhetnek-e majd így ki...

2012. máj. 3. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

70 literes, van benne co2, de azok a növények CO2 nélkül is tudnak kinézni így. Ilyen volt régen a 200 literes akváriumom CO2 nélkül. [link]

Ott van a baloldalán ugyanaz a HM és jobboldalt meg egy kicsi hydrocortyle martina, csak akkor még nem volt SP japanom, de utána vettem és nőtt az is CO2 nélkül.


Mondjuk azért voltak időszakok amikor engedtem bele élesztős CO2-t (kólásüvegből csináltam), csak az nem volt olyan jó, mert 3 naponta újra kellett keverni, ezért volt mikor meguntam és nem szórakoztam vele.


Aztán valahogy ecsetalgáim lettek, amire nagyon mérges voltam és lehipóztam az egészet, meg hátteret is kiszedtem. Utána egy ideig jó volt.


Közben volt nekem egy 112 literes tengerim és azzal megcseréltem végül - mert gondoltam a tengeri halaknak több hely kell és azok mentek át a 200 literbe inkább.

Nano halacskáknak meg jó volt a 112 liter is.

2012. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!