Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az aquatic nature pro-soil-al?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy türelmesnek kell lenni, meg az is vagyok, csak nem értem, miért nincs javulás a vízminőségben.


ár egy hónapja, hogy beindítottam az akváriumot a pro-soilal az alján (óvatosan feltöltve, nem keveredett fel). A pH még mindig 6 körül van a nitrát meg az egekben. Pedig 3-5 naponta cserélek 30%-ot állott csapvízzel.


A szűrés megy, világítás még nincs, egyenlőre most növény sincs benne. Hal meg pláne nincs. Szeretnék később CO2-t használni, de az csak még jobban savanyítaná a vizet, nem?


Mit csinálok rosszul, hogy ilyenek az értékek?

A teszten meg a keménység úgy van, hogy 8 meg 16, a kettő között semmi. Nekem az eredmény meg pont, hogy a kettő között lenne. Vegyek egy pontosabb tesztet vagy elég annyit tudni, hogy valahol 8 és 16 között?


2012. febr. 3. 23:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy a szűrőben van aktív szén. Az befolyásol a fentiek közül bárit is? Lassan úgyis ideje lenne kiszedni, mert szerintem már nem aktív.
2012. febr. 3. 23:08
 2/13 anonim ***** válasza:

Tegyél rá fényt és pakold tele növénnyel. Növényekhez jók az értékek. 1 hónap mulva meg már úgyis minden érték meg fog változni. Addig nem is érdemes mérni.


Milyen fajta halakat akarsz beletenni?

2012. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is ez a talajom van de mondjuk üresen még soha nem járattam. Én mindig egyből beleraktam a növényeket.
2012. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

m-hm.... növényeket gondoltam akkor rakok bele, ha a pH már jobb, mert őket tápoznám co2-vel. Remélem holnap ideérnek az előtétek és akkor összerakom a világítást.


Köszi az ötletet :)

2012. febr. 3. 23:51
 5/13 anonim ***** válasza:
mondjuk én nem co2-zök, de attól még nőnek a növények. Persze nyilván nem mindegy milyen növényt rakunk bele.
2012. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedvenc növényem a Hydrocotyle leucaphala és Hydrocotyle sp. Japan, mert olyan szép világoszöldek:

[link]

2012. febr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen igen :) Én is szeretnék majd olyat, habár ma nem láttam a boltban. HC cuba (neki kell a co2) mellé szeretném, szerintem jól mutatnának együtt.
2012. febr. 4. 00:37
 8/13 anonim ***** válasza:

A Cubának kell CO2, az nem jó, de pl a Hemianthus micrantemoides (HM) az megmarad:

[link]

2012. febr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan csak hosszabb, de pl le lehet vágni, és mellé benyomni amit levágtál, mert saját magától nekem nem terjed oldalra valahogy, ez inkább fölfele nő, 30 centi magasra is.
2012. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És te hogy akarsz majd CO2-t rakni bele? Mert szerintem az élesztős az elég rossz. Az szerintem többet ront, mint javít, mert összevissza ingadozik :)
2012. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!