Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lecseréljem a belső szűrőmet?...

Lecseréljem a belső szűrőmet? Milyenre?

Figyelt kérdés
45l Akváriumba most egy HL-BT 200 van .Olyat keresek ami nem drága ,és levegőztet is .
2012. máj. 3. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 45 literbe Aqauael fan-1 -et használtam, de pont hogy levegőztető nélkül. Nem is tudom, hogy adtak e hozzá olyan csövet, hogy levegőztet. Én csak így használom naturban:

[link]


Nem szeretem ha zörög és nem is hiányzott soha a halaknak a levegő. Ha fordozza a víz felszínét, akkor jut elég oxigén a vízbe és nem pipálnak a halak, nem mozog gyorsan a kopoltyújuk,csak normálisan úsznak.


Max akkor kellhet külön levegőbefújás, hogyha nagyon sok hal van benne, vagy ha nagyon nagy halak amik sok levegőt szívnak el egymás elöl.

2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Olcsó, és van hozzá szivacs is, és kavicsszűrő is. így akár aktívszénnel is variálhatod a szűrőt.

2012. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
8 neonhal meg 2 oto van benne.
2012. máj. 3. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdő akvaristaként én ezt vettem a 40 literesbe.

A kavicsszűrőbe raktam szivacsot, nagyon apró lyukú szivacsot, és hihetetlen szép tiszta lett tőle a vizem. Ezért is szerettem hiszen nagy a szűrőtöltet, és variálható is.

2012. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell nekik külön levegő, de hát te látod.
2012. máj. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság ,megszoktam már a levegőztető buborékolását :)
2012. máj. 4. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:

A másodikkal én is szemeztem anno pár éve, praktikus kis szűrőnem gondoltam akkor is.

Lehet bele rakni siporax minit, szat gyantát, aktív szenet, mindenféle hasznos cuccot.

A szivacsot pedig nem korlátozzák egy szűk tartállyal, hanem szabadon van egy nagy, bordázott felület növelt szivacsszűrőknél is használt szivacs.

Végül nem olyat vettem, de jónak gondolom.

2012. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, megérné lecserélni!
2012. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!