Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ívnak a bettáim, miért nincs...

Ívnak a bettáim, miért nincs ikra?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdte el építeni a hím bettám a habfészket mára már jó tenyérnyi van a sarokban... el is kezdtek ívni kb fél órája, de eddig még nem esett ki ikra a nőstényből, miért lehet ez?
2012. máj. 5. 11:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Már ttlan a kérdés, azóta már vagy 100 ikra kiesett és felrakták a habfészekbe, viszont 1 a gond, át szeretném rakni egy másik akváriumba a habfészket, meglehet csinálni, nem fog szétesni az egész? :S
2012. máj. 5. 11:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehetetlen átrakni, hozzá ne nyúlj. Miért nem a párt tetted külön? Miért akarod átrakni?
2012. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert a nagy akváriumban csinálták, abba viszont került pár napja egy szőlő tőke, ami körül fehér baktérium réteg keletkezett( más fórumokon olvastam, h állt ez 2 hétig tart) és így a szűrőt sem tudom járatni, mert beszippantaná őket sztem... és nem tudom, h mennyire szennyezi a tőke a vizet, vagy hogy mit csináljak... ?
2012. máj. 5. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a szőlőtőkét és kész. Szűrés viszont legyen, tedd le teljesen víz alá, irányítsd neki a falnak, szabályozd le, de működjön! Csak ne forgassa a vízfelszínt.
2012. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ok, a szőlőtőkét nem tudom kivenni, mert rávannak telepítve a mohák, és nem tudom hová elrakni...


Megyek veszek pár alga evőt, azok talán leeszik... vagy ez rossz ötlet?

2012. máj. 5. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:
biztos lehet tépkedni róla mohát, vagy kiveszed, lemosod, aztán visszarakod ha a szőlőtőke kell bele neked
2012. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
biztos le lehet
2012. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Semmi gond nincs azzal a baktériumréteggel. Ha most nekiállsz variálni az akváriummal, azzal sokkal többet ártasz, mintha bent hagyod.
2012. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!