Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Találkoztatok már olyannal,...

Gizus87 kérdése:

Találkoztatok már olyannal, hogy az akváriumában élő halak fajtától függetlenül eldeformálódnak, gerincük elferdül, majd elpusztulnak? Ez mitől lehet? Sorra pusztulnak szegénynek.

Figyelt kérdés
Nem új halak, hónapok óta élnek együtt.

2012. máj. 10. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

mekkora akvárium?

milyen a szűrés?

milyen halak?

2012. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régebben belinkelt ide valaki ezzel kapcsolatban egy cikket, amit végig is olvastam. Lényegében azt írta, hogy nem ismerik a kialakulásának okát, de a kezelését sem, de nem feltétlenül van köze a vízminőséghez (esetleg az oxigénhiányhoz). Ez lehet genetikai is.

Amúgy pedig megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban. Előkerítem a linket neked!

2012. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az: [link]

Több információt tartalmaz, mint az előző válaszom. De sajnos a kimenetel nem különbözik...

2012. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Sajnos sok oka lehet, ezek közül jó pár pontosan ismert. A legrosszabb eset, ha haltuberkolózissal fertőződött az állományod, ez viszonylag gyorsan, pár hét alatt alakul ki. Boncolással lehet ezt a betegséget lebuktatni, a hal teste belül tele van daganatokkal.

Okozhatja hosszantartó nitrátmérgezés is, de ennek hónapok kellenek. A genetikai eredetű nem érintene több fajba tartozó halat, és ez a fajta nem halálos, évekig elélnek vele a halak. A súlyos hiánybetegség a rossz minőségű kajától kiválthatja még ezt, de szintén nagyon lassan alakulna ki.

2012. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Juteszembe, ha pontylazacokról van szó, akkor a neonbetegség a legvalószínűbb.
2012. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Először két zebra dánió szenvedte el és pusztult el ( mellettük neonok és guppik vannak valamint 2 algaevő), aztán hónapokig nem volt gond, a guppik szaporodtak is, de arra figyeltem, hogy ne legyen zsúfolt az akvárium. Amúgz 50 literes.

Az elmúlt hetekben 3 guppim is deformálódott és meghalt.

Az egyik algaevő is elpusztult, de az szerintem ettől függetlenül. A szűrő elég nagy az akváriumba, valamint a hőfokszabályzó 24-25 fokra van beállítva, mindig is így volt. Ezek fényében változik valami?

2012. máj. 10. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!