Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere óta ide-oda cikáznak...

Vízcsere óta ide-oda cikáznak a halak, ez mitől van?

Figyelt kérdés

Ma volt vízcsere délelőtt és azóta ide-oda cikáznak a halak a mollynak egy nyugodt perce nem látszik rajta, hogy idegesen úszik! Néha a xifok is bevadulnak de ők nyugisabbak... Neki úszik folyamatosan az üvegnek, vagy az üveg falán fel-le úszik de mintha kergetnek... Csipkedte a többit 2-3 órával ezelőtt... Folyamatosan a felszínen vannak... A betták meg a tetrák nyugodtak..


58-60 literes az akvárium 1 pár xifo, 1 pár molly, 3 db tetra, 1 pár platti 2 nőstény betta


2012. máj. 9. 17:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Teljes vízcsere volt sajnos mert a gyerek úgy gondolta, hogy kevés talajt raktam le és az át nem mosott zacsiból borított bele... Úgy nézett ki a vízük mint egy sár tenger... :S

Vízkezelő ment bele: klórtalanító, meg még a sera nitrivecen gondolkozom de azt nem tudom, hogy bele rakhatom-e úgy ha ők benne vannak...

2012. máj. 9. 18:16
 2/13 Platypus ***** válasza:
Ha ritkábban cserélsz vizet, akkor a vízminőség hirtelen változása is okozhatja ezt. Ha csapból frissen kijött vizet használtál, akkor kialakulhat embólia is, aminek a legenyhébb tünete a fokozott nyugtalanság.
2012. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez most mit jelent? tudok értük valamit tenni?
2012. máj. 9. 18:20
 4/13 A kérdező kommentje:
és a többi az mitől nyugodt? Csak a molly meg a xifó őrült meg... Ettől (ugye) nem fognak elpusztulni?
2012. máj. 9. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy a porfelhőt jobban tolerálták volna, csak egy fél vízcserével, de mostmár mindegy.

Pár napon belül kiderül, hogy túlélik e.

2012. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen? erre nem gondoltam, se átmosva nem volt a talaj se semmi! Azt hittem ez csak nagyobb baj lehet főleg hogy ilyen fekete lé lett az akvárium vízből...


1 hete lakják az akváriumot 2 hétig előtte hozzá se nyúlt a Fiam! Most mióta bent vannak a betták is azóta meg van értük őrülve...

2012. máj. 9. 18:37
 7/13 Platypus ***** válasza:

A molly és a xifó az a két faj, ami alapvetően sokkal nagyobb akváriumot igényelne, mivel gyors úszású halak. Valószínűleg ezért látod rajtuk jobban. De az ilyen típusú problémák amúgy sem feltétlenül érintik az összes halat. Valószínűleg holnapra már semmi bajuk sem lesz.


A halakat viszont elég szerencsétlenül válogattátok össze. A plattin és a bettán kívül mindegyik fajnak kicsi ez az akvárium. Lehet hogy most még látszólag elférnek, de a boltokban fiatal halakat árulnak. Ahogy nőnek, úgy lesz egyre több probléma egy ilyen társítással. Túl kis helyen még az amúgy békés elevenszülők is hajlamosak agresszióra.

2012. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
őőőő... ezt nekem az eladó srác válogatta össze! Mondtam neki, hogy milyen és mekkora az akvárium és ő azt mondta, hogy ez bőven elég ezeknek a fajoknak... :S Ez
2012. máj. 9. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Sima csap vizet raktál be vagy desztiláltat?
2012. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
csap víz volt csak meg ez a vízkezelő (klórtalanító vagy mi)... Nem volt állott vizem mert nem számítottam rá, hogy a gyerekem ilyen vicces kedvében lesz :S MOst egy hete telepítettük a halakat még nem terveztem hogy vízcsere lesz, hétvégén akartam... Egy kicsit hamarabb sikerült...
2012. máj. 9. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!