Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppimnak már hatalmas,...

A guppimnak már hatalmas, kockás a hasa, de eddíg csak 3 db ivadékot szült-ezt 3 napja, miért nem akar rendesen megszülni?

Figyelt kérdés
beraktuk a szülőszobába-az lehet a baj?

2012. máj. 10. 18:56
 1/5 Dergo97 ***** válasza:
Még túl fiatal lehet,nálunk is ilyen próbaszülés szerűség volt.
2012. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen??????-van ilyen a halaknál?na most én is pont erre gondoltam,de az jutott eszembe,hogy lehet,hogy enm is ez a halam szülte,amiről most beszélek,hanem egy másik,de az ennél sokkal vékonyabb volt,de volt terhességi foltja,de mostanra eltűnt...-lehet,hogy nem is ez a halam szült?most kiszwdtem a szülőszobából,hátha a mozgástól hamarabb szül,meg a növényektől.
2012. máj. 10. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Lehet, hogy visszatartja (első szülésnél gyakori ez mondjuk), de bármi, ami megzavarja őt, befolyásolhatja ezt. Alapból a sötét helyeket választja szüléshez, ezért van az is, hogy általában az éjszaka folyamán vagy hajnalban bukkannak elő a picik.

Bár tekintve, hogy nálam minden rendhagyó..., az én első guppijaimnál mindig nappal jöttek ki :)) Az elsőkor pld. nem volt gond, reggel felkeltem, mentem ügyintézni, mire visszajöttem kb. 6-szoros létszám volt. De a másodiknál már itthon voltam és baromira zavarba jött a nőstényem :D (Az is lehet, hogy Édesanyám nagy lelkesedése miatt fogta vissza magát:))) Amúgy is itt a hímek meg a bettám, ami kifejezetten pózolgatnak nekem, de a nőstények (nagyon helyesen:)) visszafogottak. Kivéve kajakor. Akkor szörnyűek :)


Nekem 1 hete jött az utánpótlás körülbelül, de még mindig nagy a hasa. Plusz nálam gyakoribbak a szülések, mint 28 nap, úgyhogy valami van benne.

A szülőszobától lehet, hogy "bestresszel", szóval elvileg be kéne, hogy indítsa a szülést. Szerintem nem lesz baja, ha kiengedted... Nálam kint szülnek (vagyis az akváriumban), így is rengeteg kicsi megmarad... És nőnek, mint a gomba.

2012. máj. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Hát még mindíg semmi-de kiraktuk a szülőszobából,vígan úszkál hordó hassal :D

Ha történik érdemleges,fogok írni :)

2012. máj. 11. 22:05
 5/5 A kérdező kommentje:
mÉG MINDÍG NEM SZÜLT MEG,AZÓTA SEM...:O de hatalmas a hasa :O
2012. jún. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!