Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó lesz így? Nem stressz...

Ez jó lesz így? Nem stressz nagyon a halaknak? Több lent.

Figyelt kérdés
Már két éve van akváriumom és nem tudom hogy, de valahogy nagyon elkoszosodott. Szerintetek az úgy jó lenne, hogy kiveszem a halakat egy gömbakviba(max. 10 percre) és addig kitisztítom az akvit?

2012. máj. 11. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább egy vödörbe vedd ki őket, az általában nagyobb. Persze ha megvan 10-20 liter a gömb, akkor az is jó. Nem kell 10 percezni, nyugodtan kibírják benne egy-két napig (persze mérettől és darabszámtól is függ), de legyen normálisan megcsinálva minden, ne kapkodj.


A teljes takarítást nem javaslom, a víz 50%-át jó lenne megtartani. Valahova leszívod (akár koszos vödrökbe is úgy, hogy szemeteszsákot teszel beléjük, persze erős falú, jól zárót). Aztán jól felkavarod az aljzatot, alaposan leszívod a vizet, a szűrőt közben járatod, azt ne takarítsd ki, csak majd néhány hét múlva.

Aztán feltöltöd csapvízzel, vársz pár órát, rátöltöd az állott vizet, vissza a szűrő, másnap pedig vissza a halak.

Én ezt javaslom. Persze létezik sok megoldás.

2012. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

* Lehet nem volt egyértelmű, de a szűrőt ugye az egyik állott vizű vödörben járatod.


Illetve csináld hetente a részleges vízcseréket aljzatporszívózással, hogy ez ne forduljon elő legközelebb.

2012. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :) Amúgy úgy gondoltam, hogy leszívom a vizet és adig átrakom a gömbbe.
2012. máj. 11. 10:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csináltam már úgy is, hogy hagytam a halakat az akváriumban, de egy csővel leszívtam alóluk a talajt.

Az egész talajt sosem sikerült egyszerre, de másnap folytattam. Aztán így átkerült a vödörbe a talaj. Másik vödörbe átpakoltam a növényeket. A talajt átmostam, később visszapakoltam a halak alá, kis részletekben egy műanyag tállal. Nekem néha ez volt az egyszerűbb, így nem kellett halászni.

2012. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is csináltam már így mint hable csak nekem nem olyan könnyü 300 literesbende elég jól müködött.De ha hetenkét 30-50% vizet leszívsz nem lesz olyan piszkos a talaj se ha még harcsád is van mert az megeszik szinte mindent a földröl(házmester másnéven)
2012. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!