Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tegyek torpe karmosbekat...

Hogy tegyek torpe karmosbekat a 30 literes nanoakvariumomba?

Figyelt kérdés
Van egy par eloleny,amik tetszenek,de korulmenyesebbek,pl.torpe gombhal,torpe karmosbeka...az etetest ti hogy oldjatok meg?mindig elo kajat adtok?es ha elutaztok pl egy hetre?
2012. máj. 13. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:

4 törpe gömbim van és hát ja, elég válogatósak. Konkrétan a vörös szúnyoglárvára vannak rákattanva. Én mindig élőt adok nekik, a hűtőben jól elzárva dobozban tartom őket, minden nap cserélem rajtuk a vizet (mert különben iszonyat büdösek lesznek idővel) etetés előtt, mert így a friss, melegebb víz "felébreszti" őket, és akkor mozgékonyabbak és a gömbik is jobban szeretik úgy.


A sima szúnyoglárvát mintha észre sem akarnák venni, mikor próbálkoztam velük az egyik lárva arcon csapkodta a gömbit, de még így sem ette meg.


Anyósomék szokták etetni őket, mikor nem vagyok itthon, olyankor fagyasztottat porciózok ki nekik. Bár ők nem tudják, mit adnak a halaknak, mert különben tuti nem vállalnák be... boldog tudatlanság :D


Csigákat érdemes még megpróbálni, ha nem vagy otthon, az amolyan önkiszolgáló kajáltatás lenne... bár én nem akarok adni nekik, mert hallottam ismerőstől, hogy az azért nem jó, mert a csigába épp csak bele-bele harapnak a halak, aztán az meg jól beledöglik a vízbe és csak szennyezi, szóval nem árt a hullát kiszedni... ami meg nem egyszerű ha épp nem vagy otthon egy hétig...


Lehet, a vízibolhát is megennék, na azzal még nem próbálkoztam...

2012. máj. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A karmosbéka szerintem 2 hétig bírja.


A törpegömbi elvileg max 9 napig de a 3-madik napon már nagyon éhes, tehát őt nem annyira szabad éheztetni.


A legtovább bírja a tűzhasú gőte, annak 1 hónap fel se tűnik.


Pl volt 2 gőte haveromék telkén ahol a csapot el kell zárni, ott a fedő alatt. Volt mellettük egy unka is. Szerintem ők nem ettek semmit, csak odaköltöztek. Az unka fél év mulva eltűnt, talán meghalt és a gőték megették. De a 2 gőte még ott volt 1 év mulva is.


Én tartottam gőtéket és ők sem kajáltak valami sokat.

Egy héten egyszer jó ha beléjük tudtam tömni egy kis szúnyoglárvát.


Néha csináltam, hogy az akváriumukba beledobtam szúnyoglárvát, ami ott élve is maradt, de nem ették meg, így pár nap mulva elkezdek kikelni a kis szúnyogok belőle és itt repkedtek a szobámban.


A tubifex is életben marad a akváriumban, lehet bedobni többet is, ha valaki akarja, az ott napokig el tudja tartani a halakat, de túl sokat nem érdemes, mert lehet hogy a halak csak halálra zabálják magukat. Hát ki kell próbálni, mert vannak olyan halak, amik nem tudnak leállni a kajálással.

2012. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!