Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hirtelen halpusztulás zajlott...

Mort1981 kérdése:

Hirtelen halpusztulás zajlott le az akváriumban, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Gyors segítségre van szükségem:( 40 literes akvárium, zavaros volt a víz, folyamatos vízcsere (még tegnap este is cseréltem) és halritkítás volt javasolva... Végre tiszta a víz és most a maradék hal, ami az akváriumban maradt sorra pusztul el. tegnap az egyik kis harcsám, ma meg a többiek szépen sorban.

Azt nem tudom, hogy a kint lévő halak hogy állnak, mert nem beszéltem barátommal, de ez nagyon aggaszt. Ez volt annak idején is. Végre, mikor szép volt az akvárium akkor hullott el a halak nagy része. Bevallom, bent hagytam 6 kisebb guppit, mert nagyon üresnek tűnt az akvárium, de a 6-ból ma reggelre elpusztult 3. egy meg nagyon úgy állt, hogy az akvárium alján volt, és ugyan a kis háló elől elúszott, de nem túl fürgén. Este volt ugyan egy vihar és pár percig nem ment sem a levegő, sem a keringető, de ez úgy 3-5 perc volt. A fűtés most nem megy, de tegnap délután 23 fokvolt a volt a víz, reggelre 20 fokig hűlt (azt olvastam, éjszaka 3 fok hőingás az ideális)Most minden halat kipecáztam (úgy tűnt egyik másik dörgölőzik az üvegfez és a kövekhez) és adtam nekik egy kis edényben annyi parakillt amennyi a vízhez kell... Mást nem tudok kitalálni. Szerintem visszamondom a rendelést is, mert mire ideér az akvárium, úgy sem marad egy halam sem. És még egyszer nem csinálom végig.


2012. máj. 13. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyen sűrűn vizet cserélni és szigorúan állott vízzel szabadna csak, és ha már betegség van az akváriumodban, most ebbe már ne tegyél több halat.


Újra kéne kezdened, úgy, hogy mosott kavicsot raksz bele, 2-3 hétig üresen járatod az akváriumot, teszel bele növényeket is, és utána teszed bele a halakat, majd heti 30% vizet cserélsz, 1 napig vödörben állott vízzel.

2012. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tavaly velem is ez volt, később kiderült hogy darakór betegségük volt. Nézd meg a halaidat, hogy vannak-e rajtuk fehér pöttyök! Nekem a boltban a SERA COSTAPUR nevű szert ajánlották, 8-9 nap után már semmi bajuk nem volt!

És az előttem szóló jól mondta, nem szabad ilyen sűrűn vizet cserélni!

Remélem rendbe jönnek!

2012. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán látok rajtuk elváltozást foltokban, hacsak azt nem, mintha kicsit felfúvódnának, a kopoltyúik egy kicsit sötétebbnek tűnnek (elég vörösnek)emellett a mozgásuk kissé imbolygós, és rendszertelen... Mindenesetre már nem sok halam maradt. Azt hiszem, nem való ez nekem.
2012. máj. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!