Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom, ha a halaimna...

Honnan tudhatom, ha a halaimnak kevés oxigénjük van?

Figyelt kérdés
Első akváriumom, 38 literes, benne 10 hal: guppik, mollik, xiphók és algaevők. Egy napig állt a víz, mielőtt betettem 10 csepp antiklórt, a halakat, és egy cserepes növényt. Ez tegnapelőtt volt. A boltban azt mondták, hogy ennyi halra ekkora akváriumnak elég oxigént termel a növény, nincs szükség levegőztetőre. Viszont pár hal feljön a víz felszínére, és aggódom, hogy levegőhiány miatt van-e ez így.
2012. máj. 13. 13:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A boltos azért mondta,mert tudta hogy ekkora akvárium a felsorolt halaid közül csak a guppiknak jó a többi halnak nem.A xiphók-nak nagyon kicsi tehát ős megfogják a guppikat tépkedni.Azért mondta hogy nem kell levegőztető,hogy meghaljanak a halaid menj vissza újra új halakért és levegőztetőért.Neki nem az a célja,hogy a halaknak jó legyen,hanem az hogy nyereséget szerezzen. Nem tudom mi az a cserepes növény,de remélem azt is az állat kereskedésben vetted nem csak otthonról beletettél egyet.

Rengeteg hibát elkövettél.Azt javaslom vidd vissza a halakat kérd vissza a pénzt és kezd újra.Ha mindent így csinálsz,ahogy most leírom nem lesz baj.

Tehát:

-Ugye megvan az üres akvárium.Mosd ki majd töröld el szárazra.

-Tegyél az aljára bazalt zúzalékot,vagy valamilyen kavicsot(Én azért javaslom a bazaltot,mert szép sötét és jól kiemeli a halak színét,de a te döntésed hogy milyet akarsz,csak lehetőleg ne színezett kavics legyen,mert az veszélyes is lehet)

-Ha nincs világításod és nem akarsz venni, akkor biztosan van otthon asztali lámpád. Azt tedd oda illetve olyan helyre tedd az akváriumot ahova olyan 1-2 órára oda süt a nap,de nem állandóan.

-Menj el az állatkereskedésbe.(de ne abba ahol a halakat vetted)És vegyél alacsony fényigényű növényeket.Ha cserépbe árulják,akkor olyan 3-4 cseréppel,de szerintem minél több van annál szebb.

-Ha már a díszállat kereskedésben vagy vehetsz valami szép díszítést is.Mivel minden hal akkor érzi jól magát, ha próbálsz olyan környezetet teremteni nekik mint amilyen a természetes élőhelyük,ezért nem ajánlom a mű várakat vagy búvárokat.Teljesen elronthatják az összhatást.Vegyél bele egy szép vasfát.

-Jó most jönnek az elmaradhatatlan technikai kellékek.A szűrő és a fűtő.Fűtőből szerintem olyan 50W-os kell szűrőből pedig egy Eheim 2008 vagy egy aquael fan 1.Ezek nélkül nem tudsz megfelelő életteret biztosítani a halaidnak .

-Most hogy már minden megvan összerakhatod az akváriumot.

Tehát mint már említettem először a kavicsot tedd bele.Ha ez megvan jöhetnek a növények.Vedd ki őket a cserépből vagy kosárból amiben vannak vedd le a gyökerükről azt a vatta szerű anyagot és ültesd őket be a kavicsba.(Javaslom,hogy a gyökeréhez tegyél növény tápot, ezt is az állat kereskedésben lehet kapni.)

-A növények elvannak ültetve tedd bele a vasfát.

-Töltsd fel vízzel.Nem kell bele antiklór semmi,maximum egy kis baktérium kultúra.

Kapcsold be a szűrőt és a fűtőt állítsd be 26°-ra.Így járasd az akváriumod 3 hétig.Ez a lépés elkerülhetetlen,különben nem alakulnak ki a szűrő baktériumok és a vizednek nem lesz biológiai szűrése,nem lesz mi lebontsa az ammóniát és a halad elpusztul.

-Végül 3 hét járatás után menj el és vegyél bele egy bettát.

[link]

Ő szerintem nagyon szép.Sok színes változata van.Nem kényes és ekkora hely elég neki.

Más halat nem tarthatsz vele ekkora helyen csak őt egymagában.Ne akard ezt is elrontani, olvass utána a tartásának. [link]

Ő megeszi a lemezes tápokat is,de jobb neki a fagyasztott fekete szúnyoglárva vagy tubifex.

Remélem tudtam segíteni.Ha valami kérdésed lenne,írj.:)

2012. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A többiek jól leírták, nem jó ahogy csináltad.

Persze azért pipálnak a felszínen, mert nincs elég levegőjük, ebbe muszáj lenne ideiglenesen tenni levegőztetőt, a halaid közül meg el kéne adni néhányat, mert ez így nem fog sokáig működni. A természet meg fogja oldani, lassanként el fognak hullani. Végül marad csak annyi hal, amit még elbír a kis akvárium.

2012. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem sajnos. Ez így nem igaz. Nem annyi fog maradni amennyit az akvárium elbír, hanem annyi, amennyi hal immun rendszere tolerálni bírja az állandó mérgezést. Így a maradék halakból is ki kell szórni néhányat az egészséges lét fenntartása érdekében. Különben állandó mérgezésben fognak élni.
2012. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
naja
2012. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]

ezen az oldalon ajánlanak ekkora akváriumba való halakat, lehet el tudod cserélni a nagyobb halaidat..én ugyanígy jártam az akvárium indításnál, nagy halak rossz létszámban:)

2012. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Veszek egy új, 120 l-es akváriumszetet, a kicsit pedig megtartom ivadékoknak. Találtam a közelben egy másik akváriumboltot, ahol szemmel láthatóan sokkal komolyabban vették a dolgot. Kiveszem a sódert, használok szűrőt, levegőztetőt, világítást, és elviszem az ablakból őket. :)
2012. máj. 14. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!